2 - 1

Fotbal Club FCSB - CS Universitatea Craiova - 02.10.2016 English version
Data disputării 02.10.2016 - 20:30
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 13.000

Meciul din data 02.10.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 13.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Fotbal Club FCSB: Marko MOMČILOVIĆ, Alin Dorinel TOȘCA, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Adrian POPA, Florin Constantin NIȚĂ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Wilfred MOKE Abro, William Douglas DE AMORIM, Alexandru BOURCEANU, Fernando Henrique BOLDRIN, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Alexandru TUDORIE, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ovidiu Marian POPESCU, Dennis MAN, Antonio JAKOLIŠ, Bojan GOLUBOVIĆ, Gabriel Nicolae ENACHE.

CS Universitatea Craiova: Stephane ACKA, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Renato KELIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Marius Ionuț BRICEAG, Andrei Virgil IVAN si rezervele: Vladimir Ionuţ SCRECIU, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Laurențiu POPESCU, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Alin Mihai MANEA, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Nicuşor Silviu BANCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de William Douglas DE AMORIM (mijlocaș stânga). In minutul 17 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 29, schimbare, iese atacant Florin Lucian TĂNASE si intra Dennis MAN
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Bogdan Ilie VĂTĂJELU (fundaș stânga). In minutul 41 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru BOURCEANU si intra Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 67, schimbare, iese rezervă Dennis MAN si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Virgil IVAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Fernando Henrique BOLDRIN (mijlocaș central). In minutul 75 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicolae CALANCEA
In minutul 82, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Vladimir Ionuţ SCRECIU
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș defensiv Hristo Evtimov ZLATINSKI si intra Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Sulley Ali Sariki MUNIRU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Dennis MAN
29’
1 - 1 41’ Bogdan VĂTĂJELU
45’ NUNO ROCHA
46’ Vagenin GUSTAVO
Nicuşor BANCU
Alexandru BOURCEANU
Bojan GOLUBOVIĆ
55’
Dennis MAN
Ovidiu POPESCU
67’
74’ Andrei IVAN
2 - 1 Fernando BOLDRIN 75’
76’ Nicolae CALANCEA
82’ Simon MĂZĂRACHE
Vladimir SCRECIU
89’ Hristo ZLATINSKI