Arbitri asistenţi Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 1500

Meciul din data 01.10.2016 dintre echipele Gaz metan Mediaș si FC Voluntari se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Vlad Bârleanu (București).

Gaz metan Mediaș: Valentin Iulian CREȚU, Azdren LLULLAKU, ERIC de Oliveira Pereira, Iulian Lucian CRISTEA, Mircea Ionuț AXENTE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Ciprian Cătălin PETRE, Dario RUGAŠEVIĆ, Radu Neculai ZAHARIA, Jasmin TRTOVAC, Aleksandar ŠUŠNJAR si rezervele: Darius Dumitru OLARU, Alexandru MUNTEANU, Andrei Daniel MARINESCU, Cristian DANCI, Cristian GAVRA, Ionuț Arghir BUZEAN, Roberto ROMEO.

FC Voluntari: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Hrvoje SPAHIJA, Petre Daniel IVANOVICI, Venelin FILIPOV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Adrian Ionuț BĂLAN, Mircea Alexandru BORNESCU, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Mircea Valentin LEASĂ, Andrei LUNGU, Vasile MAFTEI, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Gabriel Mihai DEAC, Alexandru Cătălin COMAN, Dragoș BALAURU.

In minutul 21, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian CERNAT si intra Andrei LUNGU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mircea Ionuț AXENTE (atacant). In minutul 52 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si FC Voluntari, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 68, schimbare, iese fundaș dreapta Venelin FILIPOV si intra Alexandru Cătălin COMAN
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Alexandru MUNTEANU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Radu Neculai ZAHARIA
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Andrei LUNGU
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Jasmin TRTOVAC
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central ERIC de Oliveira Pereira si intra Cristian DANCI
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Azdren LLULLAKU si intra Roberto ROMEO

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.