Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 1000

Meciul din data 30.09.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Gero Szabo (Cluj).

FC Politehnica Iași: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ante ŠARIĆ, Ionuț Cosmin VOICU, Gianmarco PICCIONI, Milan MITIĆ, Daisuke Caumanday SATO, Vasile GHEORGHE, Alexandru CREŢU, Alexandru Teofil CIUCUR, Alessandro CAPARCO, Alexandru BOICIUC si rezervele: Branko GRAHOVAC, Marian TÂRȘĂ, Mădălin Florin MARTIN, Andrei CRISTEA, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

ACS Poli Timișoara: Andrei Viorel ARTEAN, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cătălin George STRATON, Leopold NOVAK, Octavian DRĂGHICI, Cristian BOCŞAN, Cristian BĂRBUȚ, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Gabriel CÂNU, Cătălin Petre DOMAN, Fernando LLORENTE Mañas si rezervele: Andrei SÂNTEAN, Cătălin Ciprian VRACIU, Alin Ioan ȘERONI, Iulian ROȘU, George Alexandru NEAGU, Sebastian MAILAT, Vasile Marius CURILEAC.

In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru CREŢU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Mădălin Florin MARTIN
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Gabriel CÂNU si intra Alin Ioan ȘERONI
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Octavian DRĂGHICI (atacant). In minutul 61 al partidei dintre FC Politehnica Iași si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese atacant Gianmarco PICCIONI si intra Andrei CRISTEA
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ante ŠARIĆ
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Iulian ROȘU
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Andrei SÂNTEAN
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Bogdan Adrian STRĂUȚ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

Mădălin MARTIN
46’
46’ Gabriel CÂNU
Alin ȘERONI
0 - 1 61’ Octavian DRĂGHICI
Gianmarco PICCIONI
Andrei CRISTEA
66’
Vasile GHEORGHE
Cătălin ȘTEFĂNESCU
74’
Ante ŠARIĆ 75’
76’ Alin CÂRSTOCEA
Iulian ROȘU
90+2’ Octavian DRĂGHICI