Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Ionel Popa (Pașcani)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 5000

Meciul din data 01.10.2016 dintre echipele FC Botoșani si Dinamo București se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

FC Botoșani: Róbert ELEK, Nicolae Constantin MUȘAT, George Andrei MIRON, Plamen Ivanov ILIEV, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, István Sándor FÜLÖP, Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei Andonie BURCĂ, WILLIE Hortencio Barbosa, Gabriel Cristian VAŞVARI, Mihai ROMAN I si rezervele: Florin Constantin PLĂMADĂ, Deivydas MATULEVIČIUS, Lóránd Levente FÜLÖP, Stelian Nicolae CUCU, Victoraș ASTAFEI, Călin Septimiu ALBUȚ, Sergiu Cristian POPOVICI.

Dinamo București: José Antonio ROMERA Navarro, Dorin ROTARIU, Luka MARIĆ, Antun PALIĆ, Dan Nicolae NISTOR, Adam NEMEC, Ionuț NEDELCEARU, Valentin Marius LAZĂR, Steliano FILIP, Azer BUŠULADŽIĆ, Laurențiu Constantin BRĂNESCU si rezervele: Patrick Mihai PETRE, Mihai Cristian POPESCU, Maximiliano Fernando OLIVA, Jaime Manuel PENEDO Cano, May Sphiwe MAHLANGU, Sergiu Cătălin HANCA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Róbert ELEK (atacant). In minutul 22 al partidei dintre FC Botoșani si Dinamo București, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Adam NEMEC
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (extremă dreapta). In minutul 52 al partidei dintre FC Botoșani si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta István Sándor FÜLÖP si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 67, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dan Nicolae NISTOR si intra May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 71, jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Dinamo București ramane din minutul 71 in 10 jucatori.
In minutul 72, FC Botoșani - Dinamo București, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 73, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 81, schimbare, iese extremă dreapta Mihai ROMAN I si intra Stelian Nicolae CUCU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Plamen Ivanov ILIEV
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Victoraș ASTAFEI
In minutul 85, schimbare, iese extremă stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, José Antonio ROMERA Navarro

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 0 Robert ELEK 22’
32’ Adam NEMEC
34’ Steliano FILIP
1 - 1 52’ Dorin ROTARIU
István FÜLÖP 59’
62’ Antun PALIĆ
63’ Dan NISTOR
István FÜLÖP
Victoraș ASTAFEI
66’
67’ Adam NEMEC
Harlem GNOHÉRÉ
68’ Dan NISTOR
May Sphiwe MAHLANGU
69’ Ionuț NEDELCEARU