Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 10.000

Meciul din data 17.10.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Dinamo București se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 10.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

CS Universitatea Craiova: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Apostol Aleksandrov POPOV, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Andrei Virgil IVAN, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Marius Ionuț BRICEAG, Stephane ACKA, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça si rezervele: Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Laurențiu POPESCU, Alin Mihai MANEA, MADSON Henrique Nascimento Santos, Renato KELIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Nicuşor Silviu BANCU.

Dinamo București: Ionuț NEDELCEARU, Azer BUŠULADŽIĆ, Laurențiu Nicolae CORBU, Steliano FILIP, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Sergiu Cătălin HANCA, Valentin Marius LAZĂR, Luka MARIĆ, Dan Nicolae NISTOR, Dorin ROTARIU, Laurențiu Constantin BRĂNESCU si rezervele: May Sphiwe MAHLANGU, Adam NEMEC, Jaime Manuel PENEDO Cano, Patrick Mihai PETRE, Mihai Cristian POPESCU, José Antonio ROMERA Navarro, Ionuț Daniel ȘERBAN.

In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (extremă dreapta). In minutul 55 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Apostol Aleksandrov POPOV si intra MADSON Henrique Nascimento Santos
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Sergiu Cătălin HANCA (mijlocaș stânga). In minutul 61 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Marius Ionuț BRICEAG (fundaș dreapta). In minutul 71 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Sergiu Cătălin HANCA si intra Adam NEMEC
In minutul 75, schimbare, iese rezervă MADSON Henrique Nascimento Santos si intra Renato KELIĆ
In minutul 79, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 80, schimbare, iese extremă stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 86, schimbare, iese extremă dreapta Dorin ROTARIU si intra May Sphiwe MAHLANGU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.