Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 50

Meciul din data 15.10.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si FC Botoșani se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 50 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Pandurii Târgu-Jiu: Liviu Ion ANTAL, George Marius ȚUCUDEAN, Nikola VASILJEVIĆ II, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, David Beniamin LAZAR, Ovidiu Nicolae HEREA, Constantin GRECU, Valentin Marius ALEXANDRU, Marian PLEAȘCĂ si rezervele: Claudiu Dorian VOICULEŢ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan Marian STANCA, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Valentin Dumitru MUNTEANU, Gordan BUNOZA, Jordy BUIJS.

FC Botoșani: Plamen Ivanov ILIEV, Andrei Andonie BURCĂ, Radoslav Bonchev DIMITROV, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Răzvan GREU, Alexandru ICHIM, Deivydas MATULEVIČIUS, Florin Constantin PLĂMADĂ, Sergiu Cristian POPOVICI, Mihai ROMAN I, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Călin Septimiu ALBUȚ, Stelian Nicolae CUCU, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Nicolae Constantin MUȘAT, Alexandru TÂRNOVAN, WILLIE Hortencio Barbosa.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 30, Pandurii Târgu-Jiu - FC Botoșani, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Marian PLEAȘCĂ
In minutul 43, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan GREU si intra Alexandru TÂRNOVAN
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Alexandru ICHIM si intra WILLIE Hortencio Barbosa
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 57 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Valentin Marius ALEXANDRU si intra Claudiu Dorian VOICULEŢ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Alexandru TÂRNOVAN (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai ROMAN I si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu Nicolae HEREA si intra Gordan BUNOZA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.