Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Florin Hâncu (Brașov)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 30

Meciul din data 15.10.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si Concordia Chiajna se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 30 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Vlad Bârleanu (București).

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Silviu LUNG JR., Florin LOVIN, Romario KORTZORG, Alexandru IONIŢĂ II, GERALDO Washington Regufe Alves, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Daniel George NICULAE si rezervele: George Petruț GAVRILAŞ, Daniel Constantin FLOREA, FABRÍCIO Silva Dornellas, BOUBACAR Mansaly, Silviu BALAURE, Cristian Daniel OROŞ, Viorel NICOARĂ.

Concordia Chiajna: Cristian Costel MELINTE, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan TINCU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Raul Răzvan COSTIN, Marian CRISTESCU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Patrice Emery Fongang FEUSSI, Iulian MAMELE, Marius George PENA, Neluț Stelian ROȘU, Virgil Andrei DRĂGHIA, Alin Florian BULEICĂ, Lucian George ASANACHE.

In minutul 44, Astra Giurgiu - Concordia Chiajna, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin LOVIN
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin LOVIN si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Romario KORTZORG si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Alin Florian BULEICĂ
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Raul Răzvan COSTIN
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Marian Constantin CONSTANTINESCU si intra Marius George PENA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Silviu BALAURE
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Bogdan Nicolae BUCURICĂ
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Daniel George NICULAE (atacant). In minutul 84 al partidei dintre Astra Giurgiu si Concordia Chiajna, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Costel MELINTE si intra Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Patrice Emery Fongang FEUSSI

Daniel FLOREA
57’
Romario KORTZORG
Viorel NICOARĂ
61’
65’ Tiberiu SEREDIUC
Alin BULEICĂ
71’ Raul COSTIN
Cristian SĂPUNARU 73’
74’ Marian CONSTANTINESCU
Marius PENA
Alexandru IONIȚĂ II
Silviu BALAURE
76’
77’ Bogdan BUCURICĂ
79’ Marian CRISTESCU
1 - 1 Daniel NICULAE 84’
86’ Cristian MELINTE
Patrice FEUSSI
90+4’ Patrice FEUSSI