Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 400

Meciul din data 17.10.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

ACS Poli Timișoara: Cătălin George STRATON, Leopold NOVAK, Fernando LLORENTE Mañas, Octavian DRĂGHICI, Cătălin Petre DOMAN, Gabriel CÂNU, Cristian BĂRBUȚ, Marius Marian CROITORU, Cristian BOCŞAN, Andrei Viorel ARTEAN, Bogdan Adrian STRĂUȚ si rezervele: Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Iulian ROȘU, Sebastian MAILAT, Harald FRIDRICH, Vasile Marius CURILEAC, Cosmin Marian BÂRNOI, Alin Ioan ȘERONI.

Viitorul Constanța: Alexandru Iulian STOICA, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Alex Tchuimeni NIMELY, Victor Teodor RÂMNICEANU, Răzvan MARIN, Daniel LÓPEZ Albés, Aurelian Ionuț CHIȚU, Romario Sandu BENZAR, Kévin BOLI, Pablo Daniel BRANDÁN, Cătălin CARP si rezervele: Sorin Nicușor RĂDOI, Robert George HODOROGEA, Virgil Eugen GHIȚĂ, Florinel Teodor COMAN, Alexandru BUZBUCHI, Carlo CASAP, Alexandru CICÂLDĂU.

In minutul 46, schimbare, iese atacant Alex Tchuimeni NIMELY si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Daniel LÓPEZ Albés
In minutul 64, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel LÓPEZ Albés si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Fernando LLORENTE Mañas
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Petre DOMAN si intra Sebastian MAILAT
In minutul 75, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Iulian STOICA si intra Carlo CASAP
In minutul 82, ACS Poli Timișoara - Viitorul Constanța, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Alin Ioan ȘERONI
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Sebastian MAILAT

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

NIMELY
46’ Alex NIMELY
Florinel COMAN
61’ Dani LÓPEZ
Octavian DRĂGHICI
Alin CÂRSTOCEA
64’
67’ Dani LÓPEZ
Robert HODOROGEA
Fernando LLORENTE 70’
Cătălin DOMAN
Sebastian MAILAT
73’
75’ Alexandru STOICA