Data disputării 14.10.2016 - 20:30
Stadion Dr. Constantin Rădulescu
Localitatea Cluj
Arbitru Adrian Viorel Cojocaru (Galați)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Iulius Nemțeanu (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 14.10.2016 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

CFR 1907 Cluj: Laurențiu Daniel RUS, Tomislav ŠORŠA, Ionuț Andrei PETELEU, Bryan NOUVIER, Filipe Guterres NASCIMENTO, Alexandru Traian MARC, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan HORJ, Juan CARLOS Real Ruiz, Cristian Ionuț BUD, Tiago Jorge Oliveira LOPES si rezervele: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Billel OMRANI, Andrei Iosif MUREŞAN, Tomislav GOMELT, Cornel Alexandru ENE, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ.

FC Politehnica Iași: Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Lukács BŐLE, Alexandru Teofil CIUCUR, Alexandru CREŢU, Andrei CRISTEA, Branko GRAHOVAC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si rezervele: Gabriel BOSOI, Narcis Iulian BĂDIC, Alessandro CAPARCO, Marius CHELARU, Vasile GHEORGHE, Gianmarco PICCIONI, Alexandru BOICIUC.

In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Alexandru BOICIUC
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Filipe Guterres NASCIMENTO (mijlocaș defensiv). In minutul 58 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Politehnica Iași, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra Billel OMRANI
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Vasile GHEORGHE
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cristian Ionuț BUD
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Răzvan HORJ
In minutul 75, schimbare, iese fundaș central Ionuț Justinian LARIE si intra Andrei Iosif MUREŞAN
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Lukács BŐLE si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 84, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Tomislav GOMELT
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

CRISTEA
53’ Cătălin ȘTEFĂNESCU
Alexandru BOICIUC
1 - 0 Filipe NASCIMENTO 58’
Juan CARLOS
Billel OMRANI
60’
65’ Alexandru CIUCUR