Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 200

Meciul din data 16.10.2016 dintre echipele FC Voluntari si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Adrian Popescu (Craiova).

FC Voluntari: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Vasile MAFTEI, Costin LAZĂR, Alexandru Cătălin COMAN, Florin Lucian CERNAT, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE, Mihai VODUŢ si rezervele: Venelin FILIPOV, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Hrvoje SPAHIJA, Răzvan Gabriel PETRARIU, Andrei LUNGU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ.

ASA Târgu-Mureș: Romeo Constantin SURDU, Octavian URSU, Ianis Alin ZICU, Alin DOBROSAVLEVICI, Gabriel Stelian MUREŞAN, Vlad Călin MORAR, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Gaston Xavier MENDY, Gabriel Eugen MATEI, Andrei CORDOȘ, Robert CANDREA si rezervele: Adrian Ioan VICIU, Ciprian RUS, Alon NETZER, Yuval Zvi JAKOBOVICH, Alexandru Octavian IONIȚĂ, Octavian Ronaldo DEACONU, Andrei Cosmin CIOLACU.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Alin DOBROSAVLEVICI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 36 al partidei dintre FC Voluntari si ASA Târgu-Mureș, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Cătălin COMAN
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Octavian URSU si intra Yuval Zvi JAKOBOVICH
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru Cătălin COMAN si intra Venelin FILIPOV
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Costin LAZĂR
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Vlad Călin MORAR (extremă stânga). In minutul 48 al partidei dintre FC Voluntari si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Robert CANDREA
In minutul 65, schimbare, iese fundaș stânga Gaston Xavier MENDY si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Daniel Ionuț NOVAC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ

ZICU
30’ Gabriel MATEI
34’ Alin DOBROSAVLEVICI
1 - 0 Adrian BĂLAN 36’