1 - 2

CSM Politehnica Iași - FC Voluntari - 23.10.2016 English version
Data disputării 23.10.2016 - 18:00
Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Imilian Șerbănică (Ilfov)
Spectatori 700

Meciul din data 23.10.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Voluntari se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

FC Politehnica Iași: Milan MITIĆ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Vasile GHEORGHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Alexandru CREŢU, Narcis Iulian BĂDIC, Alexandru BOICIUC, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Alessandro CAPARCO, Marius CHELARU, Gabriel BOSOI, Daisuke Caumanday SATO, Gianmarco PICCIONI, Ante ŠARIĆ, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

FC Voluntari: Vasile MAFTEI, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Hrvoje SPAHIJA, Venelin FILIPOV, Gabriel Mihai DEAC, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Răzvan Gabriel PETRARIU, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Mihai VODUŢ, Andrei LUNGU, Mircea Valentin LEASĂ, Petre Daniel IVANOVICI, Alexandru Cătălin COMAN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (extremă dreapta). In minutul 33 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 34 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, scorul devine 0 - 2.
In minutul 45, schimbare, iese portar Branko GRAHOVAC si intra Alessandro CAPARCO
In minutul 45, schimbare, iese atacant Alexandru BOICIUC si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru CREŢU si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 63, schimbare, iese extremă stânga Gabriel Mihai DEAC si intra Mihai VODUŢ
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 72, schimbare, iese extremă dreapta Adrian Ionuț BĂLAN si intra Andrei LUNGU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Venelin FILIPOV
In minutul 90+1, schimbare, iese rezervă Mihai VODUŢ si intra Mircea Valentin LEASĂ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Dragoș BALAURU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Gianmarco PICCIONI (rezervă). In minutul 90+6 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

Alesandro CAPARCO
45’
Alexandru BOICIUC
Cătălin ȘTEFĂNESCU
45’
45’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Alexandru CREŢU
Gianmarco PICCIONI
58’
63’ Gabriel Mihai DEAC
Mihai VODUŢ
67’ Laurențiu MARINESCU
72’ Adrian BĂLAN
Andrei LUNGU
Milan MITIĆ 75’
85’ Venelin FILIPOV
90+1’ Mihai VODUŢ
Mircea LEASĂ
90+2’ Dragoș BALAURU
1 - 2 Gianmarco PICCIONI 90+6’