Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 300

Meciul din data 21.10.2016 dintre echipele Concordia Chiajna si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Stelian Slabu (Brașov).

Concordia Chiajna: Marian Constantin CONSTANTINESCU, Cristian Costel MELINTE, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marian CRISTESCU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alin Florian BULEICĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Alexandru Cristian ALBU, Răzvan TINCU si rezervele: Neluț Stelian ROȘU, Marius George PENA, Iulian MAMELE, Virgil Andrei DRĂGHIA, Cristian CIOBANU, Lucian George ASANACHE, Tiberiu Andrei SEREDIUC.

ACS Poli Timișoara: Leopold NOVAK, Alin Ioan ȘERONI, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Fernando LLORENTE Mañas, Cătălin Petre DOMAN, Octavian DRĂGHICI, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ, Andrei Viorel ARTEAN, Cristian BOCŞAN si rezervele: Iulian ROȘU, Cătălin Ciprian VRACIU, Andrei SÂNTEAN, Sebastian MAILAT, Harald FRIDRICH, Vasile Marius CURILEAC, Alin Ionuț CÂRSTOCEA.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Costel MELINTE
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Bogdan Nicolae BUCURICĂ
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Octavian DRĂGHICI
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Alin Florian BULEICĂ si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 71, schimbare, iese fundaș dreapta Patrice Emery Fongang FEUSSI si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Petre DOMAN si intra Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 73, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU. Concordia Chiajna va trebui sa trebui sa joace restul de 17 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 77, schimbare, iese atacant Marian Constantin CONSTANTINESCU si intra Marius George PENA
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Sebastian MAILAT
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Octavian DRĂGHICI (atacant). In minutul 81 al partidei dintre Concordia Chiajna si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alexandru Cristian ALBU
In minutul 88, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Cătălin Ciprian VRACIU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 90+4, Concordia Chiajna - ACS Poli Timișoara, scorul este 0 - 2. Autogol, inscris de Alexandru Cristian ALBU
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cătălin George STRATON

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

Bogdan BUCURICĂ 41’
57’ Octavian DRĂGHICI
Alin BULEICĂ
Tiberiu SEREDIUC
64’
Patrice FEUSSI
Neluț ROȘU
71’
72’ Cătălin DOMAN
Alin CÂRSTOCEA
Marian CRISTESCU 73’
76’ Cristian BĂRBUȚ
Marian CONSTANTINESCU
Marius PENA
77’
79’ Alin ȘERONI
81’ Cristian BĂRBUȚ
Sebastian MAILAT
0 - 1 81’ Octavian DRĂGHICI
Cristian BĂLGRĂDEAN 82’
Neluț ROȘU 83’
Alexandru ALBU 83’
88’ Octavian DRĂGHICI
Cătălin VRACIU
89’ Andrei ARTEAN
0 - 2 autogol Alexandru ALBU 90+4’
90+4’ Cătălin STRATON