Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 2.387

Meciul din data 22.10.2016 dintre echipele Dinamo București si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2.387 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Mircea Orbuleț (București).

Dinamo București: Valentin Marius LAZĂR, Mihai Cristian POPESCU, Jaime Manuel PENEDO Cano, Antun PALIĆ, Maximiliano Fernando OLIVA, Dan Nicolae NISTOR, Ionuț NEDELCEARU, Adam NEMEC, Sergiu Cătălin HANCA, Azer BUŠULADŽIĆ, José Antonio ROMERA Navarro si rezervele: Luka MARIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Steliano FILIP, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Dorin ROTARIU, Ionuț Daniel ȘERBAN.

Pandurii Târgu-Jiu: Nikola VASILJEVIĆ II, George Marius ȚUCUDEAN, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Marian PLEAȘCĂ, David Beniamin LAZAR, Valentin Marius ALEXANDRU, Liviu Ion ANTAL, Constantin GRECU, Ovidiu Nicolae HEREA si rezervele: Claudiu Dorian VOICULEŢ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan Marian STANCA, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Valentin Dumitru MUNTEANU, Gordan BUNOZA, Christian Udubuesi OBODO.

In minutul 05, Dinamo București - Pandurii Târgu-Jiu, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de David Beniamin LAZAR
In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Marius LAZĂR (mijlocaș stânga). In minutul 37 al partidei dintre Dinamo București si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Antun PALIĆ (mijlocaș central). In minutul 39 al partidei dintre Dinamo București si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 3 - 0.
In minutul 44, schimbare, iese fundaș stânga Constantin GRECU si intra Gordan BUNOZA
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Adam NEMEC
In minutul 46, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 61, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Dorin ROTARIU
In minutul 70, schimbare, iese fundaș central Andrei Ovidiu PIȚIAN si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra May Sphiwe MAHLANGU

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Dan NISTOR 08’
16’ Ovidiu HEREA
Ionuț NEDELCEARU 30’
2 - 0 Valentin LAZĂR 37’
3 - 0 Antun PALIĆ 39’
44’ Constantin GRECU
Gordan BUNOZA
Adam NEMEC 46’
46’ George ȚUCUDEAN
Claudiu VOICULEŢ
Adam NEMEC
Harlem GNOHÉRÉ
61’
Dan NISTOR
Dorin ROTARIU
68’
70’ Andrei PIȚIAN
Adelin PÂRCĂLABU
71’ Adelin PÂRCĂLABU