Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 4000

Meciul din data 29.10.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

CS Universitatea Craiova: Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Stephane ACKA, Apostol Aleksandrov POPOV, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Simon Moise MĂZĂRACHE, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Andrei Virgil IVAN, Nicolae CALANCEA, Marius Ionuț BRICEAG, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Olivian Laurențiu SURUGIU, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Laurențiu POPESCU, Alin Mihai MANEA, Renato KELIĆ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin.

Pandurii Târgu-Jiu: Andrei Ovidiu PIȚIAN, Valentin Marius ALEXANDRU, Liviu Ion ANTAL, Gordan BUNOZA, Valentin Dumitru MUNTEANU, Marian PLEAȘCĂ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Răzvan Marian STANCA, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Nikola VASILJEVIĆ II, Claudiu Dorian VOICULEŢ si rezervele: Jordy BUIJS, Cătălin Florin HLISTEI, David Beniamin LAZAR, Christian Udubuesi OBODO, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, George Marius ȚUCUDEAN.

In minutul 17, schimbare, iese fundaș central Andrei Ovidiu PIȚIAN si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Gordan BUNOZA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Liviu Ion ANTAL si intra Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Simon Moise MĂZĂRACHE (atacant). In minutul 53 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Pandurii Târgu-Jiu, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin Dumitru MUNTEANU si intra George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Marian PLEAȘCĂ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 80, schimbare, iese extremă stânga Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de George Marius ȚUCUDEAN (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Claudiu Dorian VOICULEŢ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (extremă dreapta). In minutul 90 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 90+4, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Renato KELIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

ALEXANDRU
17’ Andrei PIȚIAN
Adelin PÂRCĂLABU
32’ Gordan BUNOZA
46’ Liviu ANTAL
Bogdan UNGURUȘAN
1 - 0 Simon MĂZĂRACHE 53’
58’ Valentin MUNTEANU
George ȚUCUDEAN
Simon MĂZĂRACHE 61’
62’ Marian PLEAȘCĂ
NUNO ROCHA 80’
NUNO ROCHA
Vagenin GUSTAVO
80’
1 - 1 84’ George ȚUCUDEAN
Nicuşor BANCU
RAMBÉ
88’
88’ Claudiu VOICULEŢ
2 - 1 Andrei IVAN 90’