Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator Dan Victor Brbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 2.453

Meciul din data 29.10.2016 dintre echipele Dinamo București si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2.453 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Aurel Oniță (Constanța).

Dinamo București: Adam NEMEC, Mihai Cristian POPESCU, José Antonio ROMERA Navarro, Jaime Manuel PENEDO Cano, Antun PALIĆ, Dan Nicolae NISTOR, Luka MARIĆ, Valentin Marius LAZĂR, Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Azer BUŠULADŽIĆ si rezervele: Dorin ROTARIU, Patrick Mihai PETRE, Maximiliano Fernando OLIVA, May Sphiwe MAHLANGU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Laurențiu Constantin BRĂNESCU.

Astra Giurgiu: BOUBACAR Mansaly, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Alexandru Constantin STAN, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Florin LOVIN, GERALDO Washington Regufe Alves, Denis ALIBEC, Constantin Valentin BUDESCU, FABRÍCIO Silva Dornellas, Alexandru IONIŢĂ II si rezervele: FILIPE Andrade TEIXEIRA, Viorel NICOARĂ, Cristian Daniel OROŞ, Romario Răzvan MOISE, George Petruț GAVRILAŞ, Romario KORTZORG, Valentin GHEORGHE.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Jaime Manuel PENEDO Cano
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Florin LOVIN si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central FABRÍCIO Silva Dornellas si intra Romario KORTZORG
In minutul 49, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Sergiu Cătălin HANCA (extremă dreapta). In minutul 51 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 58, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace restul de 32 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Constantin Valentin BUDESCU si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Antun PALIĆ si intra May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 81, schimbare, iese extremă stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Dorin ROTARIU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Cristian Ionuţ SĂPUNARU (fundaș central). In minutul 82 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Romario KORTZORG
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Viorel NICOARĂ (rezervă). In minutul 90+5 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Jaime PENEDO 37’
46’ Florin LOVIN
46’ Silva Dornellas FABRÍCIO
Romario KORTZORG
Adam NEMEC
Harlem GNOHÉRÉ
49’
Antun PALIĆ 51’
2 - 0 Sergiu HANCA 51’
56’ Constantin BUDESCU
58’ Júnior MORAIS
61’ Constantin BUDESCU
Viorel NICOARĂ
Antun PALIĆ
May Sphiwe MAHLANGU
76’
Valentin LAZĂR
Dorin ROTARIU
81’
Harlem GNOHÉRÉ 82’
2 - 1 82’ Cristian SĂPUNARU
83’ Romario KORTZORG
2 - 2 90+5’ Viorel NICOARĂ