Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 700

Meciul din data 31.10.2016 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Voluntari se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru István Kovács (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Gero Szabo (Cluj).

Viitorul Constanța: Pablo Daniel BRANDÁN, Răzvan MARIN, Gabriel Cristian IANCU, Florinel Teodor COMAN, Aurelian Ionuț CHIȚU, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Daniel LÓPEZ Albés, Victor Teodor RÂMNICEANU si rezervele: Robert George HODOROGEA, Cristian George GANEA, Alexandru CICÂLDĂU, Alexandru BUZBUCHI, Alex Tchuimeni NIMELY, Florin Flavius PURECE, Sorin Nicușor RĂDOI.

FC Voluntari: Costin LAZĂR, Vasile MAFTEI, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Petre Daniel IVANOVICI, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Alexandru Cătălin COMAN, Dragoș BALAURU, Adrian Ionuț BĂLAN, Florin Lucian CERNAT, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Mircea Valentin LEASĂ, Andrei LUNGU, Daniel Ionuț NOVAC, Răzvan Gabriel PETRARIU, Hrvoje SPAHIJA, Venelin FILIPOV, Gabriel Mihai DEAC.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Kévin BOLI
In minutul 08, Viitorul Constanța - FC Voluntari, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Florin Lucian CERNAT
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Cătălin COMAN
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel LÓPEZ Albés si intra Florin Flavius PURECE
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Pablo Daniel BRANDÁN
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 65, jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 65 in 10 jucatori.
In minutul 65, schimbare, iese fundaș central Pablo Daniel BRANDÁN si intra Alex Tchuimeni NIMELY
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Petre Daniel IVANOVICI si intra Hrvoje SPAHIJA
In minutul 69, schimbare, iese atacant Gabriel Cristian IANCU si intra Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florinel Teodor COMAN
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian CERNAT si intra Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Dragoș BALAURU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
In minutul 74, jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 74 in 9 jucatori.
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 78, Viitorul Constanța - FC Voluntari, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Răzvan MARIN
In minutul 80, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Andrei LUNGU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Andrei LUNGU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Kévin BOLI (fundaș stânga). In minutul 90+6 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

0 - 1 08’ penalty Florin CERNAT
12’ Alexandru COMAN
20’ Ionuț BALAUR
Dani LÓPEZ
Florin PURECE
46’
Pablo BRANDÁN 53’
BENZAR Romario 58’
65’ Ionuț BALAUR
Pablo BRANDÁN
Alex NIMELY
65’
67’ Petre IVANOVICI
Hrvoje SPAHIJA
Gabriel Cristian IANCU
Alexandru CICÂLDĂU
69’
Florinel COMAN 69’
70’ Florin CERNAT
Daniel NOVAC
73’ Dragoș BALAURU
74’ Vasile MAFTEI
74’ Florin ACSINTE
75’ Laurențiu MARINESCU