Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 5500

Meciul din data 30.10.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 5500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Andrei Constantinescu (București).

FC Politehnica Iași: Alexandru BOICIUC, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU, Daisuke Caumanday SATO, Milan MITIĆ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Vasile GHEORGHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alexandru CREŢU, Alessandro CAPARCO, Lukács BŐLE si rezervele: Narcis Iulian BĂDIC, Ante ŠARIĆ, Gianmarco PICCIONI, Andrei CRISTEA, Marius CHELARU, Gabriel BOSOI, Dumitru Emanoil HOTOBOC.

Fotbal Club FCSB: Marko MOMČILOVIĆ, Fernando Henrique BOLDRIN, Alexandru BOURCEANU, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Bojan GOLUBOVIĆ, Wilfred MOKE Abro, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Ovidiu Marian POPESCU, Gabriel Sebastian TAMAȘ si rezervele: Dennis MAN, Vlad Alexandru ACHIM, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Adrian POPA, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Alin Dorinel TOȘCA, Adnan AGANOVIĆ.

In minutul 06, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru BOICIUC. FC Politehnica Iași va trebui sa trebui sa joace restul de 84 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 14, schimbare, iese fundaș dreapta Ovidiu Marian POPESCU si intra Dennis MAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Gabriel Sebastian TAMAȘ (fundaș central). In minutul 34 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Adrian POPA
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Andrei CRISTEA
In minutul 59, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru ȚIGĂNAȘU si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru CREŢU
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru BOURCEANU
In minutul 83, schimbare, iese fundaș stânga Daisuke Caumanday SATO si intra Narcis Iulian BĂDIC
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Fernando Henrique BOLDRIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Alexandru BOICIUC 06’
14’ Ovidiu POPESCU
Dennis MAN
0 - 1 34’ Gabriel TAMAȘ
45’ Mihai PINTILII
46’ Mihai PINTILII
Adrian POPA
Vasile GHEORGHE
Andrei CRISTEA
54’
59’ Bojan GOLUBOVIĆ
Vlad ACHIM
Alexandru ŢIGĂNAŞU
Gianmarco PICCIONI
65’
Alexandru CREŢU 71’
78’ Alexandru BOURCEANU
Daisuke SATO
Narcis BĂDIC
83’
0 - 2 86’ Dennis MAN
88’ Fernando BOLDRIN