Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 1000

Meciul din data 30.10.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (Bucureşti) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Daniel Hulubei (Vaslui).

ASA Târgu-Mureș: Alin DOBROSAVLEVICI, Romeo Constantin SURDU, Gabriel Stelian MUREŞAN, Vlad Călin MORAR, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Gabriel Eugen MATEI, Yuval Zvi JAKOBOVICH, Emil Cosmin DICĂ, Andrei CORDOȘ, Claudiu BELU-IORDACHE, Ianis Alin ZICU si rezervele: Adrian Ioan VICIU, Gaston Xavier MENDY, Benjamin Thomas KUKU, Octavian Ronaldo DEACONU, Marius Marcel CONSTANTIN, Andrei Cosmin CIOLACU, Robert CANDREA.

Gaz metan Mediaș: Aleksandar ŠUŠNJAR, Jasmin TRTOVAC, Dario RUGAŠEVIĆ, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Alexandru MUNTEANU, Cristian DANCI, Ionuț Arghir BUZEAN, Iulian Lucian CRISTEA, Azdren LLULLAKU, ERIC de Oliveira Pereira, Valentin Iulian CREȚU si rezervele: Alexandru Florian ZAHARIA, Roberto ROMEO, Ciprian Cătălin PETRE, Darius Dumitru OLARU, Mircea Ionuț AXENTE, Ovidiu Alexandru BIC, Andrei Daniel MARINESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU (mijlocaș stânga). In minutul 07 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Iulian Lucian CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU (mijlocaș stânga). In minutul 31 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Gaz metan Mediaș, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Vlad Călin MORAR (atacant). In minutul 43 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Gaz metan Mediaș, scorul devine 1 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Emil Cosmin DICĂ si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Romeo Constantin SURDU si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian DANCI
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de ERIC de Oliveira Pereira (atacant). In minutul 64 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Gaz metan Mediaș, scorul devine 1 - 3.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Iulian Lucian CRISTEA si intra Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 72, schimbare, iese rezervă Benjamin Thomas KUKU si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Vlad Călin MORAR
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Azdren LLULLAKU si intra Roberto ROMEO
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 85, schimbare, iese atacant ERIC de Oliveira Pereira si intra Darius Dumitru OLARU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Yuval Zvi JAKOBOVICH

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.