Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Ion Craiu (Bucureşti)
Spectatori 3900

Meciul din data 06.11.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3900 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

Fotbal Club FCSB: Vlad Alexandru ACHIM, Fernando Henrique BOLDRIN, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Ovidiu Marian POPESCU, Adrian POPA, Florin Constantin NIȚĂ, Marko MOMČILOVIĆ, Wilfred MOKE Abro, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Sulley Ali Sariki MUNIRU si rezervele: Alexandru TUDORIE, Alin Dorinel TOȘCA, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Dennis MAN, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru BOURCEANU, Adnan AGANOVIĆ.

Viitorul Constanța: Gabriel Cristian IANCU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Florinel Teodor COMAN, Robert George HODOROGEA, Kévin BOLI, Răzvan MARIN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Florin Flavius PURECE, Victor Teodor RÂMNICEANU, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Pablo Daniel BRANDÁN si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Cătălin CARP, Alexandru CICÂLDĂU, Cristian George GANEA, Alex Tchuimeni NIMELY, Sorin Nicușor RĂDOI, Alexandru Iulian STOICA.

In minutul 17, Fotbal Club FCSB - Viitorul Constanța, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș stânga). In minutul 22 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 0.
In minutul 34, schimbare, iese fundaș central Pablo Daniel BRANDÁN si intra Cristian George GANEA
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 46, schimbare, iese atacant Gabriel Cristian IANCU si intra Alexandru Iulian STOICA
In minutul 49, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra Alexandru BOURCEANU
In minutul 49, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vlad Alexandru ACHIM si intra Adnan AGANOVIĆ
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florinel Teodor COMAN
In minutul 71, schimbare, iese rezervă Alexandru Iulian STOICA si intra Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 75, schimbare, iese rezervă Adnan AGANOVIĆ si intra Alin Dorinel TOȘCA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru BOURCEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

1 - 0 penalty Fernando BOLDRIN 17’
22’ Bogdan ŢÂRU
2 - 0 Marko MOMČILOVIĆ 22’
34’ Pablo BRANDÁN
Cristian GANEA
Gabriel TAMAȘ 44’
46’ Gabriel Cristian IANCU
Alexandru STOICA
Sulley MUNIRU
Alexandru BOURCEANU
49’
Vlad ACHIM
Adnan AGANOVIĆ
49’
56’ Florinel COMAN
71’ Alexandru STOICA