Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 200

Meciul din data 05.11.2016 dintre echipele FC Voluntari si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Voluntari: Hrvoje SPAHIJA, Dragoș BALAURU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Costin LAZĂR, Petre Daniel IVANOVICI, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Lucian Cristian CAZAN, Adrian Ionuț BĂLAN, Florin Dorin ACSINTE, Venelin FILIPOV si rezervele: Doru POPADIUC, Răzvan Gabriel PETRARIU, Daniel Ionuț NOVAC, Mircea Valentin LEASĂ, Gabriel Mihai DEAC, Costin Romeo CURELEA, Alexandru Cătălin COMAN.

Concordia Chiajna: Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Raul Răzvan COSTIN, Marian CRISTESCU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Marius George PENA, Neluț Stelian ROȘU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan TINCU, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Virgil Andrei DRĂGHIA, Lucian George ASANACHE, Alin Florian BULEICĂ, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Adrian CRISTEA, Iulian MAMELE, Cristian Costel MELINTE.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Petre Daniel IVANOVICI si intra Costin Romeo CURELEA
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Costin LAZĂR
In minutul 75, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Neluț Stelian ROȘU si intra Cristian Costel MELINTE
In minutul 82, schimbare, iese extremă stânga Adrian Ionuț BĂLAN si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 84, schimbare, iese extremă stânga Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Alin Florian BULEICĂ
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Doru POPADIUC
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Bogdan Nicolae BUCURICĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Florin Lucian CERNAT (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Voluntari si Concordia Chiajna, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

PENA
29’ Patrice FEUSSI
Petre IVANOVICI
Costin CURELEA
46’
49’ Răzvan GRĂDINARU
Florin ACSINTE 60’
Costin LAZĂR 72’
75’ Marius PENA
Marian CONSTANTINESCU
81’ Neluț ROȘU
Cristian MELINTE
Adrian BĂLAN
Gabriel Mihai DEAC
82’
84’ Tiberiu SEREDIUC
Alin BULEICĂ
Laurențiu MARINESCU
Doru POPADIUC
90’
90+2’ Bogdan BUCURICĂ
1 - 0 Florin CERNAT 90+3’