Arbitri asistenţi Daniel Hulubei (Vaslui), Iulius Radu Timar (Marghita)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 3.000

Meciul din data 07.11.2016 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Botoșani se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Hulubei (Vaslui), Iulius Radu Timar (Marghita).

CFR 1907 Cluj: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Laurențiu Daniel RUS, Bryan NOUVIER, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan HORJ, Tomislav GOMELT, Juan CARLOS Real Ruiz, Cristian Ionuț BUD, Alexandru Traian MARC si rezervele: Ionuț Andrei PETELEU, Billel OMRANI, Alexandru Cătălin NEAGU, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Andrei Iosif MUREŞAN, Mihai Adrian MINCĂ, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ.

FC Botoșani: Victoraș ASTAFEI, Mihai Cătălin BORDEIANU, Andrei Andonie BURCĂ, Radoslav Bonchev DIMITROV, István Sándor FÜLÖP, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Plamen Ivanov ILIEV, George Andrei MIRON, Nicolae Constantin MUȘAT, Gabriel Cristian VAŞVARI, WILLIE Hortencio Barbosa si rezervele: Andrei Mihai HERGHELIGIU, Călin Septimiu ALBUȚ, Stelian Nicolae CUCU, Andrei Alexandru PATACHE, Florin Constantin PLĂMADĂ, Sergiu Cristian POPOVICI.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga István Sándor FÜLÖP si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Tomislav GOMELT si intra Billel OMRANI
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Victoraș ASTAFEI
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central WILLIE Hortencio Barbosa si intra Stelian Nicolae CUCU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cristian Ionuț BUD
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ionuț Justinian LARIE (fundaș central). In minutul 89 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

ASTAFEI
02’ Cătălin GOLOFCA
46’ István FÜLÖP
Andrei HERGHELIGIU
Tomislav GOMELT
Billel OMRANI
58’
61’ Victoraș ASTAFEI
62’ Hortencio Barbosa WILLIE
Stelian CUCU
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Ionuț PETELEU
68’
Cristian BUD 82’
Juan CARLOS
Sergiu NEGRUȚ
83’
1 - 0 Ionuț LARIE 89’
Sergiu NEGRUȚ 90’
90+1’ Gabriel VAȘVARI