Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 6000

Meciul din data 05.11.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Dinamo București se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 6000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

ACS Poli Timișoara: Cristian BOCŞAN, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cătălin George STRATON, Leopold NOVAK, Fernando LLORENTE Mañas, Cătălin Petre DOMAN, Gabriel CÂNU, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ, Andrei Viorel ARTEAN, Octavian DRĂGHICI si rezervele: Alin Ioan ȘERONI, Alexandru Adrian POPOVICI, Sebastian MAILAT, Harald FRIDRICH, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Vasile Marius CURILEAC.

Dinamo București: Dan Nicolae NISTOR, Azer BUŠULADŽIĆ, Steliano FILIP, Sergiu Cătălin HANCA, Valentin Marius LAZĂR, Luka MARIĆ, Ionuț NEDELCEARU, Adam NEMEC, Antun PALIĆ, Jaime Manuel PENEDO Cano, José Antonio ROMERA Navarro si rezervele: May Sphiwe MAHLANGU, Maximiliano Fernando OLIVA, Daniel Iliuță POPA, Mihai Cristian POPESCU, Dorin ROTARIU, Laurențiu Constantin BRĂNESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ionuț NEDELCEARU (fundaș central). In minutul 26 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Luka MARIĆ
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Octavian DRĂGHICI
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Luka MARIĆ (fundaș central). In minutul 57 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 58, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 65, ACS Poli Timișoara - Dinamo București, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Cătălin Petre DOMAN
In minutul 80, schimbare, iese extremă stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Dorin ROTARIU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Petre DOMAN si intra Sebastian MAILAT
In minutul 84, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, José Antonio ROMERA Navarro
In minutul 89, schimbare, iese fundaș stânga Leopold NOVAK si intra Alin Ioan ȘERONI
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Antun PALIĆ si intra Mihai Cristian POPESCU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Sebastian MAILAT

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

0 - 1 26’ Ionuț NEDELCEARU
29’ Luka MARIĆ
39’ Ionuț NEDELCEARU