Arbitri asistenţi Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Iulius Nemțeanu (Ilfov)
Spectatori 1.300

Meciul din data 06.11.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1.300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Adrian Popescu (Craiova).

Astra Giurgiu: Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Silviu LUNG JR., Romario KORTZORG, Alexandru IONIŢĂ II, Viorel NICOARĂ, GERALDO Washington Regufe Alves, FABRÍCIO Silva Dornellas, Constantin Valentin BUDESCU, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU si rezervele: Valentin GHEORGHE, Cristian Daniel OROŞ, Florin LOVIN, George Petruț GAVRILAŞ, BOUBACAR Mansaly, Silviu BALAURE, Ricardo Miguel Martins ALVES.

Pandurii Târgu-Jiu: Nikola VASILJEVIĆ II, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Răzvan Marian STANCA, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Valentin Marius ALEXANDRU, Liviu Ion ANTAL, Constantin GRECU, Ovidiu Nicolae HEREA si rezervele: Rodemis Dante TRIFU, Valentin Dumitru MUNTEANU, David Beniamin LAZAR, Cătălin Florin HLISTEI, Filip MRZLJAK.

In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Romario KORTZORG
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș central). In minutul 40 al partidei dintre Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Liviu Ion ANTAL
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II (mijlocaș central). In minutul 52 al partidei dintre Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu Nicolae HEREA si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 66, schimbare, iese atacant Romario KORTZORG si intra Florin LOVIN
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adelin Shiva PÂRCĂLABU si intra Cătălin Florin HLISTEI
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Valentin GHEORGHE
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru IONIŢĂ II si intra Ricardo Miguel Martins ALVES

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

1 - 0 FILIPE TEIXEIRA 40’
50’ Liviu ANTAL
2 - 0 Alexandru IONIȚĂ II 52’
57’ Ovidiu HEREA
Valentin MUNTEANU
61’ Adelin PÂRCĂLABU
Constantin BUDESCU 65’
Romario KORTZORG
Florin LOVIN
66’
74’ Alexandru RĂUŢĂ
Rodemis TRIFU
74’ Bogdan UNGURUȘAN
80’ Adelin PÂRCĂLABU