Arbitri asistenţi Iulian Radu (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 50

Meciul din data 18.11.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 50 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu (București), Vlad Bârleanu (București).

Pandurii Târgu-Jiu: Liviu Ion ANTAL, Cătălin Florin HLISTEI, Filip MRZLJAK, Marian PLEAȘCĂ, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Răzvan Marian STANCA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Nikola VASILJEVIĆ II, Angelotti Ionuț TROCAN, Claudiu Dorian VOICULEŢ si rezervele: George Marian PIRTEA, Denis Gigi BRÂNZAN, Gabriel Ionuț DODOI.

ACS Poli Timișoara: Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cătălin George STRATON, Andrei Viorel ARTEAN, Alexandru Adrian POPOVICI, Leopold NOVAK, Fernando LLORENTE Mañas, Cristian BOCŞAN, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ, Gabriel CÂNU, Cătălin Petre DOMAN si rezervele: Alin Ioan ȘERONI, Cristian Dorel SCUTARU, Adrian Florin POPARADU, Sebastian MAILAT, Octavian DRĂGHICI, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Vasile Marius CURILEAC.

GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru Adrian POPOVICI (atacant). In minutul 16 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adelin Shiva PÂRCĂLABU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Liviu Ion ANTAL (atacant). In minutul 37 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Leopold NOVAK
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Liviu Ion ANTAL (atacant). In minutul 54 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 1.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Fernando LLORENTE Mañas
In minutul 60, Pandurii Târgu-Jiu - ACS Poli Timișoara, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Cătălin Petre DOMAN
In minutul 66, schimbare, iese atacant Alexandru Adrian POPOVICI si intra Octavian DRĂGHICI
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 73, schimbare, iese fundaș central Gabriel CÂNU si intra Alin Ioan ȘERONI
In minutul 77, schimbare, iese fundaș stânga Angelotti Ionuț TROCAN si intra George Marian PIRTEA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Petre DOMAN si intra Sebastian MAILAT
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Florin HLISTEI si intra Denis Gigi BRÂNZAN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș stânga Adelin Shiva PÂRCĂLABU si intra Gabriel Ionuț DODOI

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

1 - 1 Liviu ANTAL 37’
39’ Cristian BĂRBUȚ
Claudiu VOICULEŢ 40’
49’ Leopold NOVAK
2 - 1 Liviu ANTAL 54’
56’ Fernando LLORENTE
2 - 2 60’ penalty Cătălin DOMAN
66’ Alexandru POPOVICI