Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Viorel Anghelinei
Spectatori 2500

Meciul din data 18.11.2016 dintre echipele FC Botoșani si FC Voluntari se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

FC Botoșani: Stelian Nicolae CUCU, Nicolae Constantin MUȘAT, George Andrei MIRON, Plamen Ivanov ILIEV, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Cătălin BORDEIANU, Victoraș ASTAFEI, Mihai ROMAN I, WILLIE Hortencio Barbosa si rezervele: Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lóránd Levente FÜLÖP, Róbert ELEK, Călin Septimiu ALBUȚ, Florin Constantin PLĂMADĂ, Andrei Alexandru PATACHE, Alexandru TÂRNOVAN.

FC Voluntari: Daniel Ionuț NOVAC, Hrvoje SPAHIJA, Petre Daniel IVANOVICI, Costin LAZĂR, Venelin FILIPOV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Lucian Cristian CAZAN, Ionuț BALAUR, Dragoș BALAURU, Adrian Ionuț BĂLAN, Florin Lucian CERNAT si rezervele: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Doru POPADIUC, Mircea Valentin LEASĂ, Andrei LUNGU, Gabriel Mihai DEAC, Alexandru Cătălin COMAN.

In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Andrei Andonie BURCĂ si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Stelian Nicolae CUCU si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Lucian Cristian CAZAN
In minutul 68, schimbare, iese atacant Andrei Mihai HERGHELIGIU si intra Róbert ELEK
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Petre Daniel IVANOVICI si intra Doru POPADIUC
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Plamen Ivanov ILIEV
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Doru POPADIUC
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Hrvoje SPAHIJA
In minutul 82, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Andrei LUNGU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian CERNAT si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Gabriel Mihai DEAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

Florin PLĂMADĂ
46’
Stelian CUCU
Cătălin GOLOFCA
54’
65’ Lucian CAZAN
Andrei HERGHELIGIU
Robert ELEK
68’
71’ Petre IVANOVICI
Doru POPADIUC
Plamen ILIEV 74’
74’ Doru POPADIUC
79’ Hrvoje SPAHIJA
82’ Adrian BĂLAN
Andrei LUNGU
85’ Daniel NOVAC
87’ Florin CERNAT
Gabriel Mihai DEAC
90+1’ Gabriel Mihai DEAC