Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Irina Mârț (București)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 1.000

Meciul din data 25.11.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Nicoară (DT Severin).

FC Politehnica Iași: Adrian Sabin MOLDOVAN, Alexandru CREŢU, Alexandru Teofil CIUCUR, Lukács BŐLE, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Vasile GHEORGHE, Branko GRAHOVAC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Daisuke Caumanday SATO si rezervele: Vlad Andrei DANALE.

CS Universitatea Craiova: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Stephane ACKA, Nicuşor Silviu BANCU, Marius Ionuț BRICEAG, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicolae CALANCEA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Andrei Virgil IVAN, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Apostol Aleksandrov POPOV, Bogdan Ilie VĂTĂJELU si rezervele: .

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru Teofil CIUCUR (mijlocaș dreapta). In minutul 04 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 39, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Mădălin Marius CIUCĂ
In minutul 40, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 44 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 55, schimbare, iese atacant Narcis Iulian BĂDIC si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Daisuke Caumanday SATO
In minutul 72, FC Politehnica Iași - CS Universitatea Craiova, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Lukács BŐLE
In minutul 74, schimbare, iese extremă stânga Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Alexandru MATEIU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Marius Ionuț BRICEAG
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Marius CIUCĂ
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru CREŢU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Dumitru Emanoil HOTOBOC
In minutul 77, schimbare, iese atacant Adrian Sabin MOLDOVAN si intra Vlad Andrei DANALE
In minutul 81, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Olivian Laurențiu SURUGIU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Mădălin CIUCĂ
39’
40’ Nicuşor BANCU
RAMBÉ
1 - 1 44’ Alexandru BĂLUȚĂ
Narcis BĂDIC
Alexandru ŢIGĂNAŞU
55’
Daisuke SATO 55’
2 - 1 penalty Lukács BŐLE 72’
74’ NUNO ROCHA
Alexandru MATEIU
75’ Marius BRICEAG
Mădălin CIUCĂ 75’
Alexandru CREŢU 75’
Dumitru HOTOBOC 75’
Adrian Sabin MOLDOVAN
Vlad Andrei DANALE
77’
81’ Simon MĂZĂRACHE
Olivian SURUGIU
86’ Alexandru MATEIU