Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Florin Păunescu (R Vâlcea)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Valer Şulea (Braşov)
Spectatori 2000

Meciul din data 26.11.2016 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Florin Păunescu (R Vâlcea).

Gaz metan Mediaș: Mircea Ionuț AXENTE, Alexandru MUNTEANU, Azdren LLULLAKU, ERIC de Oliveira Pereira, Valentin Iulian CREȚU, Ovidiu Alexandru BIC, Jasmin TRTOVAC, Aleksandar ŠUŠNJAR, Radu Neculai ZAHARIA, Dario RUGAŠEVIĆ, Răzvan Neculaie PLEȘCA si rezervele: Andrei Daniel MARINESCU, Cristian DANCI, Ionuț Arghir BUZEAN, Mihai Iulian STANCU, Roberto ROMEO, Darius Dumitru OLARU, Ciprian Cătălin PETRE.

Concordia Chiajna: Raul Răzvan COSTIN, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Milano KOENDERS, Neluț Stelian ROȘU, Robert Dumitru RĂDUCANU, Răzvan TINCU, Cristian CIOBANU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Cristian ALBU, Marian CRISTESCU si rezervele: Virgil Andrei DRĂGHIA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Alessandro Celin PADOVANI, Adrian CRISTEA, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Lucian George ASANACHE.

GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Cristian CIOBANU (mijlocaș stânga). In minutul 27 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Milano KOENDERS
In minutul 39, schimbare, iese mijlocaș defensiv Raul Răzvan COSTIN si intra Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 57, jucatorul echipei Concordia Chiajna, Milano KOENDERS a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Concordia Chiajna ramane din minutul 57 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mircea Ionuț AXENTE (atacant). In minutul 59 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian CIOBANU si intra Adrian CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU (mijlocaș stânga). In minutul 67 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mircea Ionuț AXENTE (atacant). In minutul 72 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 1.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Radu Neculai ZAHARIA si intra Darius Dumitru OLARU
In minutul 75, schimbare, iese atacant Robert Dumitru RĂDUCANU si intra Alessandro Celin PADOVANI
In minutul 81, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Arghir BUZEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

0 - 1 27’ Cristian CIOBANU
39’ Milano KOENDERS
39’ Raul COSTIN
Ștefan BĂRBOIANU
Alexandru MUNTEANU
Ciprian PETRE
56’
57’ Milano KOENDERS
1 - 1 Mircea AXENTE 59’
64’ Cristian CIOBANU