Data disputării 28.11.2016 - 20:30
Stadion Dr. Constantin Rădulescu
Localitatea Cluj
Arbitru Alexandru Tudor (București)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 3500

Meciul din data 28.11.2016 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

CFR 1907 Cluj: Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Cristian Ionuț BUD, Juan CARLOS Real Ruiz, Tomislav ŠORŠA, Laurențiu Daniel RUS, Bryan NOUVIER, Filipe Guterres NASCIMENTO, Alexandru Traian MARC, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan HORJ si rezervele: Sergiu Dorin NEGRUȚ, Szilard VERES, Ionuț Andrei PETELEU, Billel OMRANI, Andrei Iosif MUREŞAN, Mihai Adrian MINCĂ, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ.

Pandurii Târgu-Jiu: Marian PLEAȘCĂ, Constantin GRECU, Ovidiu Nicolae HEREA, Cătălin Florin HLISTEI, Filip MRZLJAK, Liviu Ion ANTAL, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Răzvan Marian STANCA, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Nikola VASILJEVIĆ II si rezervele: Gabriel Ionuț DODOI, David Beniamin LAZAR, Rodemis Dante TRIFU, Angelotti Ionuț TROCAN, Denis Gigi BRÂNZAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Marian PLEAȘCĂ (fundaș dreapta). In minutul 30 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Liviu Ion ANTAL
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Bryan NOUVIER si intra Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Marian PLEAȘCĂ
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Răzvan HORJ
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Billel OMRANI
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Florin HLISTEI si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Adelin Shiva PÂRCĂLABU si intra Denis Gigi BRÂNZAN
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Constantin GRECU
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Liviu Ion ANTAL si intra Gabriel Ionuț DODOI
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Răzvan Marian STANCA
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Denis Gigi BRÂNZAN
In minutul 90+4, jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Denis Gigi BRÂNZAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Pandurii Târgu-Jiu ramane din minutul 90+4 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

0 - 1 30’ Marian PLEAȘCĂ
43’ Liviu ANTAL
Tiago LOPES 43’
Bryan NOUVIER
Ionuț PETELEU
46’
52’ Marian PLEAȘCĂ
Răzvan HORJ 58’
58’ Ovidiu HEREA
Filipe NASCIMENTO
Billel OMRANI
58’
64’ Bogdan UNGURUȘAN
Juan CARLOS
Sergiu NEGRUȚ
70’
72’ Cătălin Florin HLISTEI
Rodemis TRIFU
74’ Adelin PÂRCĂLABU
Denis BRÂNZAN
82’ Constantin GRECU