Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 27.11.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

ACS Poli Timișoara: Andrei Viorel ARTEAN, Cristian BOCŞAN, Cristian BĂRBUȚ, Marius Marian CROITORU, Cătălin Petre DOMAN, Fernando LLORENTE Mañas, Alin Ioan ȘERONI, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cătălin George STRATON, Cristian Dorel SCUTARU, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida si rezervele: .

Astra Giurgiu: FILIPE Andrade TEIXEIRA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., Florin LOVIN, Romario KORTZORG, Alexandru IONIŢĂ II, GERALDO Washington Regufe Alves, Constantin Valentin BUDESCU si rezervele: .

In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin LOVIN
In minutul 34, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin LOVIN si intra BOUBACAR Mansaly
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alin Ioan ȘERONI (fundaș central). In minutul 37 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Astra Giurgiu, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Takayuki SETO si intra Daniel Constantin FLOREA
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Pedro HENRIQUE de Santana Almeida (atacant). In minutul 54 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 67, schimbare, iese atacant Pedro HENRIQUE de Santana Almeida si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Silviu BALAURE
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cătălin Petre DOMAN
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Petre DOMAN si intra Daniel Petru VĂDRARIU
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Andrei SÂNTEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

BUDESCU
34’ Florin LOVIN
Mansaly BOUBACAR
1 - 0 Alin ȘERONI 37’
40’ Cristian SĂPUNARU
46’ Takayuki SETO
Daniel FLOREA
2 - 0 Pedro HENRIQUE 54’
Pedro HENRIQUE
Alexandru POPOVICI
67’
70’ Alexandru IONIȚĂ II