Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 1.500

Meciul din data 30.11.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Aurel Oniță (Constanța).

CS Universitatea Craiova: Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Marius Ionuț BRICEAG, Stephane ACKA, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Renato KELIĆ, Andrei Virgil IVAN si rezervele: Ștefan Marinel VLĂDOIU, Laurențiu POPESCU, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Robert PETRE, Alexandru MATEIU, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Andrei Ioan DUMITRAȘ.

ACS Poli Timișoara: Cătălin Petre DOMAN, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Fernando LLORENTE Mañas, Marius Marian CROITORU, Cristian Dorel SCUTARU, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Alin Ioan ȘERONI, Cristian BĂRBUȚ, Cristian BOCŞAN, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Sebastian MAILAT, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, George Alexandru NEAGU, Adrian Florin POPARADU, Alexandru Adrian POPOVICI, Daniel Petru VĂDRARIU, Vasile Marius CURILEAC.

In minutul 06, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (extremă stânga). In minutul 13 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si ACS Poli Timișoara, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin (mijlocaș dreapta). In minutul 16 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 0.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Fernando LLORENTE Mañas
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Marius Marian CROITORU
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Virgil IVAN
In minutul 52, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Alexandru MATEIU
In minutul 60, schimbare, iese atacant Pedro HENRIQUE de Santana Almeida si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Sebastian MAILAT
In minutul 90+1, jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Fernando LLORENTE Mañas a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ACS Poli Timișoara ramane din minutul 90+1 in 10 jucatori.
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

2 - 0 Vagenin GUSTAVO 16’
28’ Fernando LLORENTE
43’ Marius CROITORU
Andrei IVAN 45’
Simon MĂZĂRACHE
Alexandru MATEIU
52’
60’ Pedro HENRIQUE
Alexandru POPOVICI
Vagenin GUSTAVO
Andrei DUMITRAȘ
77’
80’ Cristian BĂRBUȚ
Sebastian MAILAT
90+1’ Fernando LLORENTE