Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 300

Meciul din data 01.12.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Daniel Hulubei (Vaslui).

Astra Giurgiu: Florin LOVIN, Alexandru IONIŢĂ II, GERALDO Washington Regufe Alves, George Petruț GAVRILAŞ, Constantin Valentin BUDESCU, Denis ALIBEC, Cristian Daniel OROŞ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, FILIPE Andrade TEIXEIRA si rezervele: BOUBACAR Mansaly, Romario KORTZORG, Daniel Constantin FLOREA, Ionuț BOȘNEAG, Silviu BALAURE, Ricardo Miguel Martins ALVES, Viorel NICOARĂ.

CFR 1907 Cluj: Bryan NOUVIER, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Laurențiu Daniel RUS, Tomislav ŠORŠA, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Andrei Iosif MUREŞAN, Filipe Guterres NASCIMENTO, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Cristian Ionuț BUD, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Ionuț Andrei PETELEU, Alexandru Traian MARC, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Billel OMRANI, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Juan CARLOS Real Ruiz, Cornel Alexandru ENE.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (atacant). In minutul 05 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 21, Astra Giurgiu - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tomislav ŠORŠA
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central GERALDO Washington Regufe Alves si intra Ricardo Miguel Martins ALVES
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 77, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Billel OMRANI
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ
In minutul 84, schimbare, iese fundaș central Cristian Daniel OROŞ si intra Romario KORTZORG
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Bryan NOUVIER
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Cornel Alexandru ENE
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cornel Alexandru ENE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Constantin BUDESCU 33’
35’ Tomislav ŠORŠA
37’ Mário CAMORA
RICARDO ALVES
46’
Júnior MORAIS 69’
Daniel FLOREA
71’
77’ Cristian BUD
Billel OMRANI
81’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Alexandru CHIRIȚĂ
Cristian OROŞ
Romario KORTZORG
84’
87’ Bryan NOUVIER
87’ Filipe NASCIMENTO