Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 30

Meciul din data 01.12.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 30 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Gabriel Bârjac (Zalău).

Pandurii Târgu-Jiu: Nikola VASILJEVIĆ II, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Răzvan Marian STANCA, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Marian PLEAȘCĂ, Filip MRZLJAK, Ovidiu Nicolae HEREA, Constantin GRECU, Liviu Ion ANTAL, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Claudiu Dorian VOICULEŢ si rezervele: David Beniamin LAZAR, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Cătălin Florin HLISTEI, Rodemis Dante TRIFU, George Marius ȚUCUDEAN, Angelotti Ionuț TROCAN.

FC Voluntari: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Hrvoje SPAHIJA, Costin LAZĂR, Venelin FILIPOV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Ionuț BALAUR, Dragoș BALAURU, Adrian Ionuț BĂLAN, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Andrei LUNGU, Doru POPADIUC, Lucian Cristian CAZAN, Mircea Valentin LEASĂ, Petre Daniel IVANOVICI, Costin Romeo CURELEA, Mircea Alexandru BORNESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN (mijlocaș defensiv). In minutul 07 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Filip MRZLJAK
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ionuț BALAUR (fundaș central). In minutul 58 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Adelin Shiva PÂRCĂLABU si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 64, schimbare, iese fundaș stânga Constantin GRECU si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 66, schimbare, iese atacant Liviu Ion ANTAL si intra George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Costin Romeo CURELEA
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Doru POPADIUC
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Andrei Ovidiu PIȚIAN

Andrei PIȚIAN
64’
Constantin GRECU
Alexandru RĂUŢĂ
64’
Liviu ANTAL
George ȚUCUDEAN
66’
71’ Laurențiu MARINESCU