Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 500

Meciul din data 29.11.2016 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Viitorul Constanța: Cristian George GANEA, Victor Teodor RÂMNICEANU, Alex Tchuimeni NIMELY, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Răzvan MARIN, Daniel LÓPEZ Albés, Florinel Teodor COMAN, Aurelian Ionuț CHIȚU, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Sorin Nicușor RĂDOI, Ionuț Daniel VÂNĂ, Florin Flavius PURECE, Gabriel Cristian IANCU, Alexandru CICÂLDĂU, Cătălin CARP, Alexandru BUZBUCHI.

FC Politehnica Iași: Branko GRAHOVAC, Alexandru BOICIUC, Gabriel BOSOI, Lukács BŐLE, Alexandru Teofil CIUCUR, Mădălin Marius CIUCĂ, Alexandru CREŢU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Vasile GHEORGHE, Marius Ovidiu MIHALACHE, Daisuke Caumanday SATO si rezervele: Andrei CRISTEA, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Adrian Sabin MOLDOVAN, Gianmarco PICCIONI, Ionuț Cosmin VOICU, Ante ŠARIĆ, Alexandru ȚIGĂNAȘU.

In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Lukács BŐLE
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Daniel LÓPEZ Albés
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel LÓPEZ Albés si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alex Tchuimeni NIMELY (atacant). In minutul 73 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 75, schimbare, iese atacant Alexandru BOICIUC si intra Adrian Sabin MOLDOVAN
In minutul 75, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Cătălin CARP
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mădălin Marius CIUCĂ si intra Andrei CRISTEA
In minutul 84, schimbare, iese atacant Alex Tchuimeni NIMELY si intra Florin Flavius PURECE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

BOICIUC
08’ Lukács BŐLE
Dani LÓPEZ 36’
37’ Alexandru CIUCUR
Dani LÓPEZ
Gabriel Cristian IANCU
63’
66’ Alexandru CIUCUR
Alexandru ŢIGĂNAŞU
1 - 0 Alex NIMELY 73’
75’ Alexandru BOICIUC
Adrian Sabin MOLDOVAN
Aurelian CHIŢU
Cătălin CARP
75’
76’ Cosmin FRĂSINESCU