Data disputării 03.12.2016 - 20:30
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 1300

Meciul din data 03.12.2016 dintre echipele Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 1300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Viitorul Constanța: Alexandru CICÂLDĂU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Alex Tchuimeni NIMELY, Răzvan MARIN, Robert George HODOROGEA, Cristian George GANEA, Aurelian Ionuț CHIȚU, Cătălin CARP, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Florin Flavius PURECE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Daniel LÓPEZ Albés, Gabriel Cristian IANCU, Alexandru BUZBUCHI, Ionuț Daniel VÂNĂ, Sorin Nicușor RĂDOI.

CS Universitatea Craiova: Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Renato KELIĆ, Alexandru MATEIU, Andrei Virgil IVAN, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Nicolae CALANCEA, Marius Ionuț BRICEAG, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Stephane ACKA si rezervele: Vladimir Ionuţ SCRECIU, Ștefan Marinel VLĂDOIU, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Laurențiu POPESCU, Robert PETRE, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Nicuşor Silviu BANCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (mijlocaș dreapta). In minutul 05 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Robert George HODOROGEA (mijlocaș defensiv). In minutul 36 al partidei dintre Viitorul Constanța si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MATEIU si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Stephane ACKA si intra KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cătălin CARP si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian George GANEA
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 78, schimbare, iese atacant Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ
In minutul 78, schimbare, iese atacant Alex Tchuimeni NIMELY si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru CICÂLDĂU si intra Florin Flavius PURECE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

2 - 0 Robert HODOROGEA 36’
46’ Alexandru MATEIU