Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Iulius Nemțeanu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 02.12.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

FC Politehnica Iași: Adrian Sabin MOLDOVAN, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Vasile GHEORGHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Alexandru CREŢU, Alexandru Teofil CIUCUR, Lukács BŐLE, Gabriel BOSOI, Daisuke Caumanday SATO si rezervele: Mădălin Marius CIUCĂ, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Vlad Andrei DANALE, Alexandru BOICIUC, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU, Gianmarco PICCIONI.

Concordia Chiajna: Marius George PENA, Neluț Stelian ROȘU, Răzvan TINCU, Alexandru Cristian ALBU, Milano KOENDERS, Virgil Andrei DRĂGHIA, Marian CRISTESCU, Adrian CRISTEA, Raul Răzvan COSTIN, Cristian CIOBANU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU si rezervele: Daniel Dumitru ROGOVEANU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Alessandro Celin PADOVANI, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Lucian George ASANACHE.

In minutul 25, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel BOSOI si intra Ionuț Cosmin VOICU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 31 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Adrian Sabin MOLDOVAN
In minutul 58, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Alessandro Celin PADOVANI
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan TINCU
In minutul 65, schimbare, iese atacant Adrian Sabin MOLDOVAN si intra Alexandru BOICIUC
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian CIOBANU si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 71, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Adrian CRISTEA si intra Daniel Dumitru ROGOVEANU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Ionuţ VOICU
25’
1 - 0 Andrei CRISTEA 31’
Adrian Sabin MOLDOVAN 56’
58’ Marius PENA
Alessandro PADOVANI
64’ Răzvan TINCU
Adrian Sabin MOLDOVAN
Alexandru BOICIUC
65’
66’ Cristian CIOBANU
Răzvan GRĂDINARU
Andrei CRISTEA
Alexandru ŢIGĂNAŞU
71’
73’ Răzvan GRĂDINARU