Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 1.000

Meciul din data 04.12.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin).

Fotbal Club FCSB: Fernando Henrique BOLDRIN, Gabriel Nicolae ENACHE, Alin Dorinel TOȘCA, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ovidiu Marian POPESCU, Marko MOMČILOVIĆ, Wilfred MOKE Abro, Dennis MAN, William Douglas DE AMORIM, Doru Mihai PINTILII si rezervele: Alexandru BOURCEANU, Adnan AGANOVIĆ, Vlad Alexandru ACHIM, Cristian Iulian ONȚEL, Florin Constantin NIȚĂ, Antonio JAKOLIŠ, Rareș ENCEANU.

Pandurii Târgu-Jiu: Filip MRZLJAK, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Răzvan Marian STANCA, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Claudiu Dorian VOICULEŢ, George Marius ȚUCUDEAN, Ovidiu Nicolae HEREA, Denis Gigi BRÂNZAN, Liviu Ion ANTAL si rezervele: Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Cătălin Florin HLISTEI, David Beniamin LAZAR, Gabriel Ionuț DODOI, Rodemis Dante TRIFU, Angelotti Ionuț TROCAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Gabriel Nicolae ENACHE (mijlocaș dreapta). In minutul 20 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 22, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Cătălin Florin HLISTEI
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Ovidiu Nicolae HEREA (mijlocaș stânga). In minutul 33 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Fernando Henrique BOLDRIN si intra Alexandru BOURCEANU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel Sebastian TAMAȘ si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Doru Mihai PINTILII (mijlocaș defensiv). In minutul 51 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 54, Fotbal Club FCSB - Pandurii Târgu-Jiu, scor 3 - 1, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 70, schimbare, iese fundaș central Andrei Ovidiu PIȚIAN si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Antonio JAKOLIŠ
In minutul 73, schimbare, iese fundaș stânga Denis Gigi BRÂNZAN si intra Rodemis Dante TRIFU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.