Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Paul Mincu (București
Spectatori 500

Meciul din data 04.12.2016 dintre echipele FC Voluntari si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Mihai Marius Marica (Bistrița).

FC Voluntari: Costin LAZĂR, Venelin FILIPOV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE, Hrvoje SPAHIJA, Daniel Ionuț NOVAC, Laurențiu Nicolae MARINESCU si rezervele: Mircea Alexandru BORNESCU, Petre Daniel IVANOVICI, Costin Romeo CURELEA, Lucian Cristian CAZAN, Andrei LUNGU, Doru POPADIUC, Mircea Valentin LEASĂ.

Astra Giurgiu: Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Viorel NICOARĂ, Silviu LUNG JR., Romario KORTZORG, Alexandru IONIŢĂ II, Ricardo Miguel Martins ALVES, Denis ALIBEC, BOUBACAR Mansaly si rezervele: Cristian Daniel OROŞ, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Romario Răzvan MOISE, Florin LOVIN, George Petruț GAVRILAŞ, Constantin Valentin BUDESCU, Silviu BALAURE.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, BOUBACAR Mansaly
In minutul 33, schimbare, iese mijlocaș defensiv Costin LAZĂR si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Romario KORTZORG si intra Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (rezervă). In minutul 47 al partidei dintre FC Voluntari si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Venelin FILIPOV
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de FILIPE Andrade TEIXEIRA (rezervă). In minutul 52 al partidei dintre FC Voluntari si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Doru POPADIUC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Petre Daniel IVANOVICI (rezervă). In minutul 63 al partidei dintre FC Voluntari si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 65, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Costin Romeo CURELEA
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv BOUBACAR Mansaly si intra Florin LOVIN
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Takayuki SETO

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

NICOARĂ
28’ Mansaly BOUBACAR
Costin LAZĂR
Petre IVANOVICI
33’
46’ Romario KORTZORG
Constantin BUDESCU
46’ Viorel NICOARĂ
0 - 1 47’ Constantin BUDESCU
Venelin FILIPOV 52’
0 - 2 52’ FILIPE TEIXEIRA
Laurențiu MARINESCU
Doru POPADIUC
55’
1 - 2 Petre IVANOVICI 63’
Adrian BĂLAN
Costin CURELEA
65’
70’ Mansaly BOUBACAR