Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu (București), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 2000

Meciul din data 05.12.2016 dintre echipele CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu (București), Bogdan Velicu (București).

CFR 1907 Cluj: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Laurențiu Daniel RUS, Billel OMRANI, Bryan NOUVIER, Filipe Guterres NASCIMENTO, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan HORJ, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Cristian Ionuț BUD si rezervele: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Ionuț Andrei PETELEU, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Mihai Adrian MINCĂ, Cornel Alexandru ENE, Juan CARLOS Real Ruiz, Andrei Iosif MUREŞAN.

ACS Poli Timișoara: Adrian Florin POPARADU, Cristian BOCŞAN, Cristian BĂRBUȚ, Marius Marian CROITORU, Cătălin Petre DOMAN, Octavian DRĂGHICI, Cristian Dorel SCUTARU, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Alin Ioan ȘERONI, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Sebastian MAILAT, George Alexandru NEAGU, Alexandru Adrian POPOVICI, Iulian ROȘU, Mădălin George SMARANDA, Daniel Petru VĂDRARIU.

GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Octavian DRĂGHICI (atacant). In minutul 35 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Octavian DRĂGHICI (atacant). In minutul 41 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara, scorul devine 0 - 2.
In minutul 43, CFR 1907 Cluj - ACS Poli Timișoara, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Billel OMRANI si intra Juan CARLOS Real Ruiz
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cătălin George STRATON
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Bryan NOUVIER
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 79, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Petre DOMAN si intra Daniel Petru VĂDRARIU
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Adrian Florin POPARADU

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Juan CARLOS
46’
56’ Cătălin STRATON
2 - 2 penalty Filipe NASCIMENTO 56’
Alexandru CHIRIȚĂ
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
59’
Bryan NOUVIER 74’
Filipe NASCIMENTO 76’
Cristian BUD
Sergiu NEGRUȚ
79’
80’ Marius CROITORU
Alin CÂRSTOCEA
83’ Cătălin DOMAN
Daniel VĂDRARIU
90+2’ Cristian BĂRBUȚ
Alexandru POPOVICI
90+3’ Adrian POPARADU