Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 1000

Meciul din data 09.12.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

CS Universitatea Craiova: Nicolae CALANCEA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Renato KELIĆ, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Andrei Virgil IVAN, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Marius Ionuț BRICEAG, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI si rezervele: Alexandru MATEIU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Nicuşor Silviu BANCU, Laurențiu POPESCU, Robert PETRE, Apostol Aleksandrov POPOV, Olivian Laurențiu SURUGIU.

CFR 1907 Cluj: Ionuț Andrei PETELEU, Laurențiu Daniel RUS, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Billel OMRANI, Andrei Iosif MUREŞAN, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Ionuț Justinian LARIE, Juan CARLOS Real Ruiz, Răzvan HORJ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Cristian Ionuț BUD si rezervele: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Dan Mihai ROMAN, Szilard VERES, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Alexandru Cătălin NEAGU, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Mihai Adrian MINCĂ.

In minutul 36, CS Universitatea Craiova - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Dan Mihai ROMAN
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (atacant). In minutul 38 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Nicuşor Silviu BANCU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin (extremă dreapta). In minutul 48 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 1.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cristian Ionuț BUD
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Răzvan HORJ
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI
In minutul 61, jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Billel OMRANI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CFR 1907 Cluj ramane din minutul 61 in 10 jucatori.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 71, schimbare, iese fundaș dreapta Ionuț Andrei PETELEU si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Iosif MUREŞAN si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 80, schimbare, iese extremă dreapta GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Alexandru MATEIU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Andrei Ioan DUMITRAȘ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

1 - 0 penalty Hristo ZLATINSKI 36’
36’ Dan ROMAN
1 - 1 38’ Cristian BUD
Simon MĂZĂRACHE
Nicuşor BANCU
46’
2 - 1 Vagenin GUSTAVO 48’
56’ Cristian BUD
58’ Răzvan HORJ
60’ Billel OMRANI
61’ Billel OMRANI
66’ Juan CARLOS
Tiago LOPES
71’ Ionuț PETELEU
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
80’ Andrei MUREȘAN
Sergiu NEGRUȚ
Vagenin GUSTAVO
Alexandru MATEIU
80’
87’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN