Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 2500

Meciul din data 11.12.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Astra Giurgiu: Ricardo Miguel Martins ALVES, Constantin Valentin BUDESCU, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., Florin LOVIN, Alexandru IONIŢĂ II, GERALDO Washington Regufe Alves si rezervele: Silviu BALAURE, Cristian Daniel OROŞ, Daniel George NICULAE, George Petruț GAVRILAŞ, Daniel Constantin FLOREA, BOUBACAR Mansaly, Viorel NICOARĂ.

Fotbal Club FCSB: Wilfred MOKE Abro, Alexandru BOURCEANU, William Douglas DE AMORIM, Bojan GOLUBOVIĆ, Marko MOMČILOVIĆ, Florin Constantin NIȚĂ, Adrian POPA, Ovidiu Marian POPESCU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alin Dorinel TOȘCA, Fernando Henrique BOLDRIN si rezervele: Rareș ENCEANU, Antonio JAKOLIŠ, Dennis MAN, Adnan AGANOVIĆ, Gabriel Bogdan SIMION, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Vlad Alexandru ACHIM.

In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Takayuki SETO si intra Daniel George NICULAE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Fernando Henrique BOLDRIN si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Wilfred MOKE Abro si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel George NICULAE
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru BOURCEANU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Florin LOVIN si intra BOUBACAR Mansaly
In minutul 85, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 85 in 10 jucatori.
In minutul 85, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Adnan AGANOVIĆ
In minutul 86, schimbare, iese fundaș central Ricardo Miguel Martins ALVES si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre Astra Giurgiu si Fotbal Club FCSB, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Daniel NICULAE
46’
46’ Fernando BOLDRIN
Gabriel ENACHE
46’ Wilfred MOKE
Vlad ACHIM
51’ Gabriel TAMAȘ
Daniel NICULAE 53’
58’ Alexandru BOURCEANU