Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 200

Meciul din data 10.12.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Daniel Mitruți (Craiova).

Pandurii Târgu-Jiu: Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Răzvan Marian STANCA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Marian PLEAȘCĂ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Filip MRZLJAK, Ovidiu Nicolae HEREA, Constantin GRECU, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: George Marian PIRTEA, Denis Gigi BRÂNZAN, Angelotti Ionuț TROCAN, Rodemis Dante TRIFU.

Gaz metan Mediaș: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Dario RUGAŠEVIĆ, Jasmin TRTOVAC, Radu Neculai ZAHARIA, Alexandru MUNTEANU, ERIC de Oliveira Pereira, Cristian DANCI, Ionuț Arghir BUZEAN, Mircea Ionuț AXENTE, Ovidiu Alexandru BIC, Valentin Iulian CREȚU si rezervele: Darius Dumitru OLARU, Ciprian Cătălin PETRE, Roberto ROMEO, Andrei Daniel MARINESCU, Sabin Dănuț LUPU, Iulian Lucian CRISTEA, Alexandru BUZIUC.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN (mijlocaș dreapta). In minutul 17 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Gaz metan Mediaș, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru MUNTEANU (extremă dreapta). In minutul 20 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș central Cristian DANCI si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 45+2, Pandurii Târgu-Jiu - Gaz metan Mediaș, scorul este 2 - 1. Autogol, inscris de Dario RUGAŠEVIĆ
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 65, schimbare, iese fundaș central Ionuț Arghir BUZEAN si intra Iulian Lucian CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru MUNTEANU (extremă dreapta). In minutul 67 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 3.
In minutul 72, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Denis Gigi BRÂNZAN
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mircea Ionuț AXENTE (extremă stânga). In minutul 77 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 4.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Ovidiu Alexandru BIC (mijlocaș stânga). In minutul 79 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 5.
In minutul 80, schimbare, iese fundaș central Andrei Ovidiu PIȚIAN si intra Angelotti Ionuț TROCAN
In minutul 83, schimbare, iese atacant ERIC de Oliveira Pereira si intra Darius Dumitru OLARU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Marian PLEAȘCĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 2 pentru echipa Gaz metan Mediaș.