Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 1052

Meciul din data 10.12.2016 dintre echipele Dinamo București si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1052 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Aurel Oniță (Constanța).

Dinamo București: Azer BUŠULADŽIĆ, José Antonio ROMERA Navarro, Antun PALIĆ, Adam NEMEC, Luka MARIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Valentin Marius LAZĂR, Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Ionuț NEDELCEARU si rezervele: Dorin ROTARIU, Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Vlad Alexandru OLTEANU, Dan Nicolae NISTOR, Luca CECCARELLI.

ASA Târgu-Mureș: Gaston Xavier MENDY, Robert CANDREA, Andrei CORDOȘ, Alin DOBROSAVLEVICI, Yuval Zvi JAKOBOVICH, Benjamin Thomas KUKU, Gabriel Eugen MATEI, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Vlad Călin MORAR, Gabriel Stelian MUREŞAN, Ianis Alin ZICU si rezervele: Carlos CHERTES, Octavian Ronaldo DEACONU, Alon NETZER, Iordan ANGELESCU, Ciprian RUS, Octavian URSU.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 22 al partidei dintre Dinamo București si ASA Târgu-Mureș, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Robert CANDREA si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 63, schimbare, iese extremă stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Dan Nicolae NISTOR
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, João Pedro MINGOTE Ribeiro
In minutul 74, schimbare, iese extremă dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Dorin ROTARIU
In minutul 82, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Alin DOBROSAVLEVICI
In minutul 87, schimbare, iese atacant Benjamin Thomas KUKU si intra Iordan ANGELESCU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Luka MARIĆ
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș central Yuval Zvi JAKOBOVICH si intra Ciprian RUS
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Constantin BRĂNESCU
In minutul 90+4, jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ASA Târgu-Mureș ramane din minutul 90+4 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

1 - 0 Adam NEMEC 22’
57’ Robert CANDREA
Ronaldo DEACONU
May Sphiwe MAHLANGU 57’
Valentin LAZĂR
Dan NISTOR
63’
70’ Gabriel MATEI
72’ Pedro MINGOTE
Sergiu HANCA
Dorin ROTARIU
74’
Adam NEMEC
Daniel POPA
82’
Antun PALIĆ 86’
86’ Alin DOBROSAVLEVICI
87’ Thomas KUKU
Iordan ANGELESCU
Luka MARIĆ 89’
90+1’ Yuval JAKOBOVICH