Data disputării 10.12.2016 - 18:00
Stadion Municipal
Localitatea Botoșani
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Radu Ghinguleac (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 3500

Meciul din data 10.12.2016 dintre echipele FC Botoșani si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Radu Ghinguleac (București).

FC Botoșani: Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Mihai ROMAN I, Gabriel Cristian VAŞVARI, WILLIE Hortencio Barbosa, Andrei Alexandru PATACHE, Nicolae Constantin MUȘAT, Plamen Ivanov ILIEV, George Andrei MIRON, Răzvan GREU, Róbert ELEK, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Olimpiu Vasile MORUȚAN, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Radoslav Bonchev DIMITROV, Stelian Nicolae CUCU, Victoraș ASTAFEI, Călin Septimiu ALBUȚ, Florin Constantin PLĂMADĂ.

FC Politehnica Iași: Vasile GHEORGHE, Daisuke Caumanday SATO, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Alexandru CREŢU, Alexandru Teofil CIUCUR, Gabriel BOSOI, Lukács BŐLE si rezervele: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Milan MITIĆ, Ionuț Cosmin VOICU, Adrian Sabin MOLDOVAN, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Alexandru BOICIUC.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Lukács BŐLE (mijlocaș stânga). In minutul 23 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 37, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace restul de 53 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 38, FC Botoșani - FC Politehnica Iași, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA
In minutul 39, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace restul de 51 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 9 jucatori.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Róbert ELEK
In minutul 45, schimbare, iese extremă stânga Răzvan GREU si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Daisuke Caumanday SATO
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Lukács BŐLE (mijlocaș stânga). In minutul 61 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 3.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Alexandru BOICIUC
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai ROMAN I si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gabriel BOSOI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Andrei Andonie BURCĂ (fundaș central). In minutul 70 al partidei dintre FC Botoșani si FC Politehnica Iași, scorul devine 1 - 3.
In minutul 74, schimbare, iese fundaș stânga Daisuke Caumanday SATO si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 80, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru CREŢU si intra Milan MITIĆ
In minutul 90+3, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 90+3 in 10 jucatori.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 90+4, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru Teofil CIUCUR a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 90+4 in 9 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

George MIRON 25’
34’ Cosmin FRĂSINESCU
George MIRON 37’
0 - 2 38’ penalty Andrei CRISTEA
Cătălin GOLOFCA 39’
Robert ELEK 40’
Răzvan GREU
Florin PLĂMADĂ
45’
51’ Daisuke SATO
0 - 3 61’ Lukács BŐLE
62’ Cătălin ȘTEFĂNESCU
Alexandru BOICIUC
Mihai ROMAN
Victoraș ASTAFEI
64’
69’ Gabriel BOSOI
1 - 3 Andrei BURCĂ 70’
74’ Daisuke SATO
Alexandru ŢIGĂNAŞU
Robert ELEK
Andrei HERGHELIGIU
80’
Gabriel VAȘVARI 82’
87’ Alexandru CREŢU
Milan MITIĆ
90+3’ Cosmin FRĂSINESCU
90+4’ Alexandru CIUCUR