Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 150

Meciul din data 12.12.2016 dintre echipele Concordia Chiajna si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 150 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Daniel Hulubei (Vaslui).

Concordia Chiajna: Raul Răzvan COSTIN, Neluț Stelian ROȘU, Robert Dumitru RĂDUCANU, Milano KOENDERS, Marian CRISTESCU, Marius George PENA, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Cristian ALBU, Tiberiu Andrei SEREDIUC si rezervele: Daniel Dumitru ROGOVEANU, Alessandro Celin PADOVANI, Virgil Andrei DRĂGHIA, Adrian CRISTEA, Cristian CIOBANU, Lucian George ASANACHE.

Viitorul Constanța: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Kévin BOLI, Alex Tchuimeni NIMELY, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Răzvan MARIN, Robert George HODOROGEA, Florinel Teodor COMAN, Romario Sandu BENZAR, Alexandru BUZBUCHI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Cristian George GANEA si rezervele: Ionuț Daniel VÂNĂ, Árpád Ors György TORDAI, Florin Flavius PURECE, Gabriel Cristian IANCU, Daniel LÓPEZ Albés, Cătălin CARP, Alexandru CICÂLDĂU.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Romario Sandu BENZAR (mijlocaș dreapta). In minutul 12 al partidei dintre Concordia Chiajna si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 19, schimbare, iese fundaș central Milano KOENDERS si intra Lucian George ASANACHE
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Alex Tchuimeni NIMELY si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 62, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Florin Flavius PURECE
In minutul 69, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Alessandro Celin PADOVANI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Flavius PURECE (rezervă). In minutul 70 al partidei dintre Concordia Chiajna si Viitorul Constanța, scorul devine 0 - 2.
In minutul 72, schimbare, iese extremă stânga Florinel Teodor COMAN si intra Cătălin CARP
In minutul 79, schimbare, iese fundaș central Alexandru Cristian ALBU si intra Cristian CIOBANU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (mijlocaș central). In minutul 85 al partidei dintre Concordia Chiajna si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian George GANEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

Lucian ASANACHE
19’
Tiberiu SEREDIUC 33’
39’ Aurelian CHIŢU
46’ Alex NIMELY
Gabriel Cristian IANCU
62’ Aurelian CHIŢU
Florin PURECE
Marius PENA
Alessandro PADOVANI
69’
0 - 2 70’ Florin PURECE
72’ Florinel COMAN
Cătălin CARP
Alexandru ALBU
Cristian CIOBANU
79’
1 - 2 Marian CRISTESCU 85’
90+3’ Cristian GANEA