Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 3500

Meciul din data 18.12.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si Dinamo București se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Adrian Popescu (Craiova).

FC Politehnica Iași: Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Daisuke Caumanday SATO, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Vasile GHEORGHE, Andrei CRISTEA, Alexandru CREŢU, Alexandru Teofil CIUCUR, Lukács BŐLE, Gabriel BOSOI, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si rezervele: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU, Adrian Sabin MOLDOVAN, Milan MITIĆ, Vlad Andrei DANALE, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO.

Dinamo București: Dorin ROTARIU, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, José Antonio ROMERA Navarro, Maximiliano Fernando OLIVA, Dan Nicolae NISTOR, Luka MARIĆ, Valentin Marius LAZĂR, Sergiu Cătălin HANCA, Luca CECCARELLI, Azer BUŠULADŽIĆ, Ionuț NEDELCEARU si rezervele: Andrei Costin TÂRCOVEANU, Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Adam NEMEC, Steliano FILIP, Alin DUDEA.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ionuț NEDELCEARU (fundaș central). In minutul 07 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 25, FC Politehnica Iași - Dinamo București, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 46, schimbare, iese atacant Lukács BŐLE si intra Milan MITIĆ
In minutul 61, schimbare, iese extremă stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 63, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Azer BUŠULADŽIĆ. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace restul de 27 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, José Antonio ROMERA Navarro
In minutul 70, schimbare, iese fundaș stânga Daisuke Caumanday SATO si intra Alexandru ȚIGĂNAȘU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU (mijlocaș dreapta). In minutul 72 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese atacant Dorin ROTARIU si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC
In minutul 88, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Adrian Sabin MOLDOVAN
In minutul 90, FC Politehnica Iași - Dinamo București, scor 3 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Vasile GHEORGHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

1 - 1 penalty Andrei CRISTEA 25’
31’ Sergiu HANCA
32’ Maximiliano Fernando OLIVA