Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 1500

Meciul din data 19.12.2016 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Aurel Oniță (Constanța).

Gaz metan Mediaș: Radu Neculai ZAHARIA, Aleksandar ŠUŠNJAR, Jasmin TRTOVAC, Dario RUGAŠEVIĆ, Roberto ROMEO, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Ciprian Cătălin PETRE, Azdren LLULLAKU, ERIC de Oliveira Pereira, Ovidiu Alexandru BIC, Mircea Ionuț AXENTE si rezervele: Alexandru Florian ZAHARIA, Darius Dumitru OLARU, Alexandru MUNTEANU, Cristian DANCI, Iulian Lucian CRISTEA, Ionuț Arghir BUZEAN, Andrei Daniel MARINESCU.

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, FABRÍCIO Silva Dornellas, Alexandru IONIŢĂ II, Florin LOVIN, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Daniel OROŞ, Takayuki SETO, Alexandru Constantin STAN, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Denis ALIBEC si rezervele: Romario Răzvan MOISE, BOUBACAR Mansaly, Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ, Viorel NICOARĂ, Daniel George NICULAE, Ricardo Miguel Martins ALVES.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Aleksandar ŠUŠNJAR
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș defensiv Radu Neculai ZAHARIA si intra Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Dario RUGAŠEVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (extremă dreapta). In minutul 55 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central ERIC de Oliveira Pereira si intra Alexandru MUNTEANU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ciprian Cătălin PETRE si intra Darius Dumitru OLARU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Takayuki SETO si intra BOUBACAR Mansaly
In minutul 80, schimbare, iese atacant Alexandru IONIŢĂ II si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Darius Dumitru OLARU
In minutul 88, schimbare, iese extremă dreapta Denis ALIBEC si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Azdren LLULLAKU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

IONIȚĂ II
14’ Cristian OROŞ
Aleksandar ŠUŠNJAR 23’
31’ Alexandru STAN
44’ Denis ALIBEC
Radu ZAHARIA
Iulian CRISTEA
45’
Dario RUGAŠEVIĆ 48’
0 - 1 55’ Denis ALIBEC
ERIC
Alexandru MUNTEANU
61’
Ciprian PETRE
Darius OLARU
61’
68’ Takayuki SETO
Mansaly BOUBACAR
80’ Alexandru IONIȚĂ II