1 - 0

Fotbal Club FCSB - ACS Poli Timișoara - 17.12.2016 English version
Data disputării 17.12.2016 - 20:30
Arbitru Marcel Bârsan (București)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator László Sajtos (Sibiu)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 541

Meciul din data 17.12.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 541 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Fotbal Club FCSB: Ovidiu Marian POPESCU, Adrian POPA, Doru Mihai PINTILII, Florin Constantin NIȚĂ, Marko MOMČILOVIĆ, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Fernando Henrique BOLDRIN, Vlad Alexandru ACHIM, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alin Dorinel TOȘCA si rezervele: Rareș ENCEANU, Wilfred MOKE Abro, Dennis MAN, Antonio JAKOLIŠ, Alexandru BOURCEANU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Robert Alexandru VÂLCEANU.

ACS Poli Timișoara: Bogdan Adrian STRĂUȚ, Daniel Petru VĂDRARIU, Alin Ioan ȘERONI, Cătălin George STRATON, Cristian Dorel SCUTARU, Adrian Florin POPARADU, George Alexandru NEAGU, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Andrei Viorel ARTEAN, Cristian BĂRBUȚ, Octavian DRĂGHICI si rezervele: Cătălin Ciprian VRACIU, Alexandru Adrian POPOVICI, Iulian ROȘU, Harald FRIDRICH, Sebastian MAILAT, Cristian BOCŞAN, Vasile Marius CURILEAC.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (mijlocaș dreapta). In minutul 33 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si ACS Poli Timișoara, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Doru Mihai PINTILII si intra Alexandru BOURCEANU
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 65, schimbare, iese atacant Vlad Alexandru ACHIM si intra Rareș ENCEANU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Sebastian MAILAT
In minutul 84, schimbare, iese atacant Fernando Henrique BOLDRIN si intra Wilfred MOKE Abro
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru BOURCEANU
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel Petru VĂDRARIU si intra Cătălin Ciprian VRACIU
In minutul 90+3, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru BOURCEANU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 90+3 in 10 jucatori.
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Constantin NIȚĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.