Data disputării 17.12.2016 - 14:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru George Cătălin Gaman (Craiova)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Irina Mârț (București)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 100

Meciul din data 17.12.2016 dintre echipele FC Voluntari si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

FC Voluntari: Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Hrvoje SPAHIJA, Daniel Ionuț NOVAC, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Vasile MAFTEI, Petre Daniel IVANOVICI, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Alexandru Cătălin COMAN, Lucian Cristian CAZAN, Adrian Ionuț BĂLAN, Mircea Alexandru BORNESCU si rezervele: Florin Dorin ACSINTE, Doru POPADIUC, Mircea Valentin LEASĂ, Costin Romeo CURELEA, Dragoș BALAURU, Cosmin Florin ACHIM, Venelin FILIPOV.

CFR 1907 Cluj: Andrei Iosif MUREŞAN, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Juan CARLOS Real Ruiz, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Ionuț Justinian LARIE, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Alexandru Traian MARC, Filipe Guterres NASCIMENTO, Bryan NOUVIER, Laurențiu Daniel RUS, Cristian Ionuț BUD si rezervele: Tomislav GOMELT, Răzvan HORJ, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Ionuț Andrei PETELEU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Dan Mihai ROMAN, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

In minutul 06, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (atacant). In minutul 13 al partidei dintre FC Voluntari si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 33, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Ionuț BĂLAN si intra Costin Romeo CURELEA
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Laurențiu Daniel RUS
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Doru POPADIUC
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Tomislav GOMELT
In minutul 74, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 78, schimbare, iese fundaș stânga Alexandru Cătălin COMAN si intra Venelin FILIPOV
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Juan CARLOS Real Ruiz si intra Răzvan HORJ
In minutul 86, FC Voluntari - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Doru POPADIUC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Hrvoje SPAHIJA (fundaș central). In minutul 90+4 al partidei dintre FC Voluntari si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

Costin CURELEA
33’
44’ Laurențiu RUS
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Doru POPADIUC
46’
65’ Filipe NASCIMENTO