Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 14.700

Meciul din data 05.02.2017 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 14.700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Daniel Mitruți (Craiova).

CFR 1907 Cluj: Cristian Ionuț BUD, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Tomislav ŠORŠA, Bryan NOUVIER, Filipe Guterres NASCIMENTO, Mihai Adrian MINCĂ, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan HORJ, Ciprian Ioan DEAC, Juan CARLOS Real Ruiz, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Ionuț Andrei PETELEU, Billel OMRANI, Andrei Iosif MUREŞAN, Alexandru Traian MARC, Tomislav GOMELT, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ.

Fotbal Club FCSB: Wilfred MOKE Abro, Mihai Alexandru BĂLAȘA, William Douglas DE AMORIM, Antonio JAKOLIŠ, Vlad Alexandru ACHIM, Marko MOMČILOVIĆ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Denis ALIBEC si rezervele: Gabriel Nicolae ENACHE, Lucian Ionuț FILIP, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Vlad Dumitru MIHALCEA, Ovidiu Marian POPESCU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Alexandru TUDORIE.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 16, CFR 1907 Cluj - Fotbal Club FCSB, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Denis ALIBEC
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Răzvan HORJ
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Wilfred MOKE Abro
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Denis ALIBEC
In minutul 43, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Denis ALIBEC a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 43 in 10 jucatori.
In minutul 44, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Tomislav GOMELT
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tomislav ŠORŠA si intra Billel OMRANI
In minutul 48, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (mijlocaș defensiv). In minutul 58 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Fotbal Club FCSB, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 72, jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CFR 1907 Cluj ramane din minutul 72 in 10 jucatori.
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Mihai Alexandru BĂLAȘA si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra Andrei Iosif MUREŞAN