Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 400

Meciul din data 06.02.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

ACS Poli Timișoara: Andrei Viorel ARTEAN, Octavian DRĂGHICI, Gabriel CÂNU, Cătălin Petre DOMAN, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ, Cristian BOCŞAN, Alin Ioan ȘERONI, Josip ŠOLJIĆ, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cătălin George STRATON si rezervele: Vasile Marius CURILEAC, Cosmin Marian BÂRNOI, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Leopold NOVAK, Alexandru Adrian POPOVICI, George Alexandru NEAGU, Josip FUČEK.

Gaz metan Mediaș: Bernard Onanga ITOUA, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Dario RUGAŠEVIĆ, Daniel SIKORSKI, Aymen TAHAR, Jasmin TRTOVAC, Radu Neculai ZAHARIA, Ovidiu Alexandru BIC, Alexandru MUNTEANU, ERIC de Oliveira Pereira, Valentin Iulian CREȚU si rezervele: Ciprian Cătălin PETRE, Roberto ROMEO, Alexandru Doru GREAB, Sabin Dănuț LUPU, Iulian Lucian CRISTEA, Cristian DANCI, Alexandru BUZIUC.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Josip ŠOLJIĆ
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Daniel SIKORSKI
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Dario RUGAŠEVIĆ
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Bernard Onanga ITOUA
In minutul 62, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Dario RUGAŠEVIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 62 in 10 jucatori.
In minutul 63, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Pedro HENRIQUE de Santana Almeida
In minutul 64, schimbare, iese extremă stânga ERIC de Oliveira Pereira si intra Roberto ROMEO
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Cătălin Petre DOMAN (mijlocaș stânga). In minutul 66 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Gaz metan Mediaș, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cătălin Petre DOMAN
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu Alexandru BIC si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Radu Neculai ZAHARIA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru BUZIUC (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Josip FUČEK
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Petre DOMAN si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Aymen TAHAR
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Aymen TAHAR si intra Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ